Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

60 urodziny Misia Uszatka

08 mar 2017

Uwielbiany przez kilka pokoleń najmłodszych Miś Uszatek obchodzi w tym roku 60. urodziny. Miś Uszatek narodził się zimą 1957 roku. Stworzyli go pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Początkowo gościł w pisemku dla dzieci "Miś", którego był patronem. Później stał się bohaterem licznych książek, tłumaczonych również na obce języki.

czytaj więcej


SKS w Szkole Podstawowej nr 1

08 mar 2017

Dwa projekty zajęć sportowych dla młodzieży uzyskały akceptację Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie, dzięki czemu od 23 stycznia 2017 uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu biorą udział w ogólnopolskim programie systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla młodzieży szkolnej pod nazwą „Szkolny Klub Sportowy”. Zajęcia odbywają się na hali sportowej. Uczestnicy biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Poza grami i zabawami sportowymi, uczniowie próbują swoich sił w grach zespołowych. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów naszej szkoły.

czytaj więcej


Dzień Kobiet w Starym Worowie

08 mar 2017

Niesamowitą niespodziankę z okazji Dnia Kobiet przygotowali dla Pań sołtys oraz przedstawiciele płci męskiej ze Starego Worowa, organizując dniu 4 marca w Świetlicy Wiejskiej spotkanie dla pań. Panie nie kryły zadowolenia z niespodzianki, ten dzień z pewnością zostanie na długo w ich pamięci.

czytaj więcej


72 rocznica zakończenia walk na Ziemi Złocienieckiej

07 mar 2017

Dnia 6.03.2017r. została uczczona 72 rocznica zakończenia walk o Złocieniec. Delegacje złożyły kwiaty na kwaterze wojennej przy pomniku „W hołdzie Poległym Żołnierzom” którzy zginęli m. in. w walkach o pozycję ryglową Wału Pomorskiego oraz na pomniku "Żołnierza Polskiego” przy ul. Czaplineckiej.

czytaj więcej
Żołnierski Hołd

06 mar 2017

Pierwszego marca uczniowie klas mundurowych LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wspólnie z żołnierzami 2 Brygady Zmechanizowanej im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego oddali należny hołd Żołnierzom Wyklętym na uroczystej zbiórce z okazji Narodowego Dnia Ich Pamięci.

czytaj więcej


Pancerna pięść 2 Brygady Zmechanizowanej.

06 mar 2017

W dniach 28.02-02.03.2017 roku odbył się transport czołgów z garnizonu Czarne do garnizonu Złocieniec. Czołgi transportowane były na zestawach niskopodwoziowych aby wziąć udział w szkoleniu żołnierzy rezerwy, które odbędzie się w okresie od 6 do 29 marca 2017 roku. 

czytaj więcej