Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


,,DARMOWE badania profilaktyczne piersi”

12 lip 2017

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że znaczący wzrost zachorowań występował w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia.

 

czytaj więcejNIKOLA ŻELAZEK W FINALE „TAG FÜR TAG”

11 lip 2017

Nikola Żelazek z klasy II b LO w ZSP „Andersa” w Złocieńcu znalazła się w gronie finalistów IX ogólnopolskiego konkursu językowego na niemieckojęzyczną kartkę z pamiętnika „Tag für Tag” organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Glossa.

 

czytaj więcej


Zapraszamy na Warsztaty Zielarskie

11 lip 2017

Zapraszamy na Warsztaty Zielarskie pod kierunkiem Barbary Styczeń, realizowane w ramach opracowywanego przez gminę Programy Rewitalizacji dla Gminy Złocieniec. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej


Bestie! Stwory! I Potwory!

11 lip 2017

Zapraszamy Was WSZYSTKICH do udziału w naszej paradzie z okazji Święta Drawy. Dnia 29 lipca o godzinie 19:00 ruszamy głośno i kolorowo z Placu 3 Maja do Amfiteatru. Projekt “Parada - Bestiariusz Drawy” realizowany jest w ramach opracowywanego przez gminę Programu Rewitalizacji dla Gminy Złocieniec.

czytaj więcejOfiarom rzezi wołyńskiej

09 lip 2017

W dniu 9 lipca br. w kościele  św. Józefa w Kosobudach odbyła się msza św. podczas której poświęcono tablicę upamiętniającą ofiary mordu wołyńskiego. Fundatorami tablicy pamiątkowej są: Stowarzyszenie Miłośników Kresów Wschodnich oraz Pan Czesław Buca - Zakład Usług Pogrzebowych i Nagrobkowych. Odsłonięcia tablicy dokonał Zbigniew Dykier Prezes Koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Złocieńcu.

czytaj więcejKolejne zniszczenia na Gęsiej Łączce

07 lip 2017

Z przykrością informujemy, że w nocy z 6 – 7 lipca br. doszło do dewastacji zaplecza sanitarnego na Gęsiej Łączce w miejscowości Cieszyno. Dochodzenie w sprawie prowadzą policjanci z  Komisariatu Policji w Złocieńcu. W najbliższym czasie zostaną zainstalowane nowe urządzenia sanitarne. Jeżeli posiadacie Państwo jakiekolwiek informacje dotyczące dewastacji, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim pod nr. tel. 94 367 20 22

czytaj więcej