Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

KONKURS WIEDZY O PODATKACH - AWANS DO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO

21 mar 2019

Monika Jaworska z LO Andersa w Złocieńcu została laureatką IX Zachodniopomorskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Uczennica będzie reprezentowała województwo zachodniopomorskie i powiat drawski w etapie ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku w Katowicach.

 

czytaj więcej


Blokada drogi krajowej Nr 20

19 mar 2019

Burmistrz Złocieńca informuje o organizowanym w dniach 29.03.2019r. i 12.04.2019r. w godzinach 15:00-16:00 zgromadzeniu  na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu DK-20 z drogą powiatową Rzęśnica – Kosobudy.

czytaj więcej


II miejsce złocienieckiego plutonu w zawodach o tytuł najlepszych plutonów w Wojskach Lądowych.

18 mar 2019

14 marca bieżącego roku w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu Poznań Inspektor wojsk lądowych gen. brygady Wojciech Grabowski dokonał uroczystego zakończenia zawodów pododdziałów wojsk pancernych i zmechanizowanych oraz aeromobilnych i zmotoryzowanych.

W dniu 14.03.2019 r. na terenie CSWLąd Poznań odbyło się uroczyste zakończenie zawodów o tytuł najlepszego plutonu w szkoleniu bojowym, podczas którego inspektor wojsk lądowych gen. brygady Wojciech Grabowski oraz pełniący obowiązki komendanta CSWLąd ppłk Jarosław Muszyński wręczyli puchary oraz medale dla najlepszych plutonów. W swoim wystąpieniu gen. brygady Wojciech Grabowski zaznaczył, że żołnierze biorący udział w zawodach swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili przynależność do ścisłej elity pododdziałów Wojsk Lądowych. Żołnierze brali udział w następujących konkurencjach:

czytaj więcej


Nagranie z profesorem Miodkiem w Szkole Podstawowej nr 1

18 mar 2019

16 marca 2019 roku piątoklasiści wraz z rodzicami, panią dyrektor Janiną Król wzięli udział w nagraniu z prof. J. Miodkiem.

Rozmowę dotyczącą pisowni nazw ulic z liczebnikiem porządkowym oraz pisowni życzeń świątecznych zainicjowała prezentacja tabliczek nazw ulic, które dziewczęta same wykonały. Uczniowie z zapartym tchem słuchali wyjaśnień. Wielką niespodzianką był dyplom dla szkoły przygotowany przez autorów programu.

czytaj więcej„Być kobietą, być kobietą… - marcowe spotkanie grupy KoK

18 mar 2019

Co to znaczy być kobietą ? Czy łatwo i przyjemnie być kobietą ? Czy potrafię powiedzieć o sobie, że jestem kobieca i czy dostrzegam w sobie atrybuty kobiecości ? Czy wszystkie jesteśmy dumne z bycia kobietą ?

 

Na te i inne pytania próbowałyśmy odpowiedzieć w pierwszej części spotkania grupy „KoK – Kobiety o Kobiecości”. Wnioski były bardzo zaskakujące… Większość z nas mimo że są kobietami, nie czują się kobiece. Nie mam czasu być kobiecą – powiedziała jedna z obecnych na spotkaniu. Nie mam pięknych włosów, (…) swoje już przeżyłam i nigdy już nie będę umiała pokochać…

czytaj więcej


Złocienieckie Diamenty Sportu i Kultury 2019

18 mar 2019

W dniu 15 marca br. odbyła się uroczystość „Złocienieckie Diamenty Sportu i Kultury”. Uroczystość rozpoczęli Pan Krzysztof Zacharzewski Burmistrz Złocieńca oraz Pan Mirosław Kacianowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu. Podczas spotkania uhonorowano laureatów za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu i kultury. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił duet Bartek i Gosia Michalczyk. Poniżej prezentujemy laureatów tegorocznej edycji oraz ich najważniejsze osiągnięcia.

czytaj więcej


Zawiadomienie o V Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu

15 mar 2019

Zawiadamiam uprzejmie, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994, poz. 1000, poz. 1349, poz. 1432 i poz. 2500) – zwołuję V Sesję Rady Miejskiej w Złocieńcu, która odbędzie się 28 marca 2019 roku o godz. 14.30 w sali Złocienieckiego Ośrodka Kultury (ul. Wolności 6).

czytaj więcej


OGÓLNOPOLSKI oraz MAŁY KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje powiatowe

15 mar 2019

Dnia 12 marca w sali widowiskowo-kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyły się organizowane przez Bibliotekę Publiczną powiatowe eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego.

W przeglądzie wzięło udział łącznie 25 recytatorów. We wszystkich kategoriach wiekowych uczestnicy musieli zaprezentować po dwa utwory: : wiersze z publikowanej literatury dziecięcej dla klas I – III, wiersz i prozę dla klas IV – VI, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej


Ogłoszenie Burmistrza Złocieńca

15 mar 2019

Burmistrz Złocieńca ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki niezabudowanej położonej w obrębie 0006 miasta Złocieniec przy ul. Dębowej przeznaczonej zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy Nr 35/2014 z dnia 28 listopada 2014 r. pod budowę budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

czytaj więcej