Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Zmiana terminu spotkania szkoły cukrzycy

12 lis 2019

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło
w Złocieńcu,
 informuje o zmianie terminu spotkania szkoły cukrzycy.

 

Wykład z dnia 20.11.2019 r.

na temat : Jak żyć z cukrzycą? Spojrzenie psychologa. Samokontrola – cele i zasady. Rola wysiłku fizycznego odbędzie się w dniu  27 listopada 2019 r. o godz. 16:00.

czytaj więcej#szkoladohymnu

12 lis 2019

Dnia 8.11.2019r Przedszkole im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu brało udział w akcji #szkoladohymnu o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy  4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

czytaj więcejBurmistrz Złocieńca ogłasza I ustny przetarg nieograniczony

08 lis 2019

Burmistrz Złocieńca ogłasza  I ustny  przetarg  nieograniczony na sprzedaż działki niezabudowanej  nr 93/21 położonej w obrębie 0006 miasta Złocieniec przy ul. Lipowej.

Działka zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Dla działki  w Sądzie Rejonowym  w Drawsku Pomorskim prowadzona jest księga wieczysta  Kw nr KO1D/00004094/0.

 

czytaj więcej


Armata - drawsko - złocieniecki symbol przyjaźni jest w Drawsku

07 lis 2019

Wcześniejszy symbol drawsko złocienieckiego konfliktu, a teraz symbol przyjaźni obu miast ponownie ujrzał światło dzienne. Tym symbolem jest armata, zakupiona w 2013 r. w ramach realizacji projektu,,Wystrzałowa przyjaźń drawsko - złocieniecka”. Projekt realizowany był przez grupę mieszkańców obu miast przy wsparciu władz samorządowych. Celem projektu była integracja mieszkańców i ożywienie współpracy obu miast. Efektem finalnym była zbiórka na zakup armaty – która stała się symbolem przyjaźni.  Działo armatnie zostało wytoczone ze złocienieckiego magazynu i przetransportowane do Drawska Pomorskiego. 11 listopada z okazji 101 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości w Drawsku Pomorskim oddana zostanie salwa z armaty przyjaźni oraz dwóch dodatkowych armat pozyskanych z muzeum w Wałczu.

czytaj więcej


Uczniowie klas mundurowych na szkoleniu z pomocy przedmedycznej

07 lis 2019

W środę 30 października, w ramach programu współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko grupa uczniów z klas o profilu wojskowo z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu wzięła udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej.

czytaj więcej


Studenci Politechniki Koszalińskiej przygotują propozycje zagospodarowania terenów dla Złocieńca

07 lis 2019

W dniu 30 października 2019 r. Złocieniec odwiedzili studenci Wydziału Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej pod nadzorem uznanego architekta i wykładowcy akademickiego Pana Dariusza Hermana. Wizyta jest następstwem porozumienia podpisanego przez Gminę Złocieniec i Politechnikę Koszalińską w dniu 03 października br., na mocy którego przygotowane mają zostać koncepcje zagospodarowania niektórych terenów miasta.

czytaj więcej


Wieczór pamięci – Jurek Łapuć i przyjaciele

07 lis 2019

Przełom października i listopada to czas zadumy i pamięci o tych, którzy odeszli. We wtorek 29 października 2019 r. w holu kina Mewa uczestniczyliśmy w wieczorze pamięci Jerzego Łapuć. Na to wyjątkowe spotkanie licznie przybyli przyjaciele Jurka: rodzina, lokalni twórcy, grupa inicjatywna: Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej o/koszaliński, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Malujących Przyjaciół z Bornego Sulinowa, Zespół  Pracy Twórczej Plastyki z Koszalina oraz Grupa ARTeria z Drawska Pom.

czytaj więcej • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2019-11-29

Bluesowe Andrzejki