Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Powołanie nowego Skarbnika Gminy Złocieniec

16 lip 2019

W dniu 15 lipca br. podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Radni podjęli uchwałę w sprawie powołania Skarbnika Gminy Złocieniec. Od 1 września br. funkcję skarbnika obejmie Pani Żaneta Mirowska. Z dniem 15 lipca br. w związku z przejściem na emeryturę pracę na stanowisku skarbnika zakończyła Pani Teresa Dobroń, a w okresie przejściowym tj. od 16 lipca do 31 sierpnia br. funkcję skarbnika będzie pełniła Pani Jolanta Mazur (Główny Księgowy Urzędu Miejskiego w Złocieńcu).  

czytaj więcej


Burmistrz Złocieńca ogłasza II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż działki niezabudowanej przy ul. Zakole

16 lip 2019

Burmistrz Złocieńca ogłasza II ustny  przetarg  nieograniczony na sprzedaż działki niezabudowanej  nr 174/2  położonej w obrębie 0011 miasta Złocieniec przy ul. Zakole. Dla działki nr 174 z której podziału powstała działka 174/2 została wydana decyzja o warunkach zabudowy na budowę dwóch budynków jednorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

czytaj więcej


Szkolenie ratowników WOPR

15 lip 2019

W dniach 12-14.07.2019 r. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Powiatu Drawskiego zorganizowało dwa szkolenia na Młodszego Ratownika WOPR oraz  Ratownika WOPR. Łącznie w kursach uczestniczyło 11 osób m. in. ze Szczecina, Złocieńca, Drawska Pomorskiego, Czaplinka oraz Wierzchowa. Dzięki zadaniu publicznemu ze Starostwa Powiatowego w miesiącu lipcu skorzystał 1 kursant w kwocie 250,00 zł. oraz z dofinansowania z Gminy Złocieniec 4 osoby.

czytaj więcej


Sprzątanie Drawy

15 lip 2019

W dniu 10 lipca 2019 r. odbył się spływ kajakowy, podczas którego uczestnicy sprzątali rzekę Drawę na odcinku od Złocieńca do Darskowa. Efekt końcowy to kilkanaście worków śmieci. Składamy serdeczne podziękowania dla młodzieży z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej za bezinteresowną pomoc. Dziękujemy także Zakładowi Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. za odbiór zebranych nieczystości oraz firmie splywydrawa.pl za sprawną organizację spływu. Już dzisiaj startuje kolejna grupa młodzieży. 

czytaj więcej"Cztery pory roku"

12 lip 2019

Cztery pory roku zostaną odkryte na nowo również w Złocieńcu. W roli głównej wystąpi Filip Lipski, skrzypek Opery Nova w Bydgozczy. Rola postaci drugoplanowej należeć będzie do członków Akademii Baltic Neopolis Orchestra, która tytułem wstępu przedstawienia muzycznego, ukłoni się twórczości Vivaldiego. Tym razem artystów festiwalu nie będzie gościć Kino Mewa, ale ta najpiękniejsza i najbardziej rozpoznawalna na świecie ścieżka dźwiękowa, z pewnością doskonale zabrzmi w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP.

czytaj więcejSpotkania z Piosenką Turystyczną w Krainie Łagodności

11 lip 2019

„Idź tam, gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają…źli ludzie uwierz mi, ci nigdy nie śpiewają….”
Na kulturalnej mapie Polski znajduje się wyjątkowa Kraina, słynąca  z tego, że można tam nasycić się ciekawym i niebanalnym słowem ubranym w poetyckie strofy i dobrą muzykę.  To Kraina Łagodności -  lubią w niej przebywać ludzie o wrażliwszych duszach, wysmakowanych gustach i ceniących sobie kontakt z naturą.

czytaj więcejZawiadomienie o X Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu

10 lip 2019

Zawiadamiam uprzejmie, że na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) – zwołuję X Sesję Rady Miejskiej w Złocieńcu, która odbędzie się 15 lipca 2019 roku o godz. 9.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Złocieńcu (ul. St. Rynek 3).

czytaj więcej


 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2019-07-27

IV ŚWIĘTO DRAWY


2019-07-28

IV ŚWIĘTO DRAWY