Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Uczniowie SP w Nowym Worowie uczą się technik skutecznego uczenia się

07 maj 2021

We wtorek, 27 kwietnia, uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w szkoleniu online dotyczącym technik skutecznego uczenia się . Zajęcia poprowadził Pan Sebastian Serek z Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego, której siedziba znajduje się w Krakowie. Uczniowie poznali kilka metod, dzięki którym szybciej można przyswoić rożne informacje. Metody te to m.in. łańcuch zdarzeń, haki pamięci, słowa zastępcze. Po przeprowadzeniu krótkich ćwiczeń okazało się, że są to techniki skuteczne i faktycznie mogą ułatwić naukę.

czytaj więcejRemont boiska na Osiedlu Czaplineckim w Złocieńcu

05 maj 2021

Gmina wykona Remont boiska na Osiedlu Czaplineckim w Złocieńcu. Osiedle Czaplineckie w Złocieńcu, jest największym „blokowiskiem” w Złocieńcu. Od wielu lat funkcjonuje tam ogrodzone boisko do koszykówki  z nawierzchnią asfaltową. Jednak stan nawierzchni charakteryzuje się licznymi ubytkami stwarzającymi zagrożenie dla korzystających z niego dzieci i młodzieży, a także innych osób.

czytaj więcej


Maciej Majchrzak - uczeń SP w Nowym Worowie - zwycięzcą Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Działania na liczbach – potęgi i pierwiastki”

05 maj 2021

27.04.2021r. odbył się Międzyszkolny Konkurs „Działania na liczbach – potęgi i pierwiastki”. Organizatorami przedsięwzięcia byli nauczyciele matematyki ze SP w Węgorzynie i Zespołu Szkół w Drawsku Pomorskim: Anna Jarmołowicz-Pieróg, Katarzyna Kuźniewicz oraz Monika Gąsienica-Roj. Celem konkursu było utrwalenie i doskonalenie umiejętności wykonywania podstawowych działań na liczbach, rozbudzenie zainteresowania matematyką, rozwijanie kompetencji cyfrowych oraz wsparcie uczniów podczas długotrwałego pozostawania w domu z powodu pandemii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół ponadpodstawowych (liceum i technikum) i przeprowadzony został w formie online.

czytaj więcej
Złocieniecka Filmoteka Historyczna – odsłonięcie pomnika „Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu”

03 maj 2021

Szanowni Państwo z nieukrywaną przyjemnością publikujemy historyczny materiał filmowy autorstwa Pana Tadeusza Czerwonki, przedstawiający ostateczną „przemianę” pomnika „Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu”  na placu 3 Maja oraz uroczystość jego odsłonięcia w dniu 3 maja 1990 roku. Data publikacji nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie dzisiaj mija 31 lat od tej ważnej dla miasta uroczystości. Jest to pierwszy, ale nie ostatni film z prywatnego archiwum Pana Tadeusza Czerwonki, które będziemy sukcesywnie uzupełniali o kolejne materiały.

 

 

 

 

 

 


 

czytaj więcej


230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03 maj 2021

230 lat temu uchwalona została Konstytucja 3 Maja. Z tej okazji delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu" w Złocieńcu. Zapraszamy do obejrzenia materiału video przygotowanego przez członków Stowarzyszenia Złocieniecka Orkiestra Dęta z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

czytaj więcej


Prognoza meteorologiczna IMGW

29 kwi 2021

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przesyła prognozę meteorologiczną na najbliższy weekend majowy na terenie Powiatu Drawskiego. Szczegóły w załączonym komunikacie.

czytaj więcej


2 maja wywieś flagę!

29 kwi 2021

Po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia