Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


Sprzedaż bezpośrednia dziczyzny

19 lis 2020

Informujemy, że od dnia 18.11.2020 r. Koło łowieckie ”Żbik-Budowo” jako pierwsze w powiecie drawskim i jedyne w okręgu koszalińskim, prowadzi sprzedaż bezpośrednią tusz zwierzyny łownej w skórze ( sarna, jeleń , dzik ).

czytaj więcej


Pod biało czerwoną

17 lis 2020

Szanowni Państwo, uprzejmie dziękujemy za Państwa dotychczasowe zaangażowanie w projekt „Pod biało-czerwoną”. To niezwykle ważne, aby w tym trudnym czasie epidemii koronawirusa podejmować działania, które łączą naszą wspólnotę narodową – w tym przede wszystkim dzięki bezpiecznej formie online.                  Uprzejmie informujemy, że w odpowiedzi na liczne prośby poszczególnych gmin, Organizatorzy zdecydowali o przesunięciu terminu końcowego zbierania głosów poparcia online. Głosy można oddawać do 31 grudnia 2020 roku do 23:59.

czytaj więcej


Ptaki drapieżne w obiektywie Radosława Dominowskiego

17 lis 2020

Fotografowanie dziko żyjących ptaków drapieżnych jest jednym z najtrudniejszych wyzwań fotograficznych. Dotyczy to zarówno warunków, w jakich przychodzi pracować, jak i niezbędnych umiejętności, którymi winien wykazać się fotograf. Swoich sił z fotografowaniem drapieżników próbowałem już  kilka lat temu, kiedy to zbudowana pierwsza prowizoryczna czatownia nie przyniosła kompletnie żadnych efektów.  Popełniłem wtedy szereg błędów które bezlitośnie wykorzystywały bytujące tam ptaki.

czytaj więcej


Komunikat ZGM dot. obsługi klientów

16 lis 2020

Szanowni Państwo, w związku z naprzemiennym trybem pracy naszych Pracowników (praca zdalna) Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Złocieńcu od dnia  16 listopada 2020 roku do odwołania będzie obsługiwał klientów w godzinach 13:30 do 15:00 pod numerem  500-702-362, pod który można zgłaszać wszelkie usterki bądź zapytania kierowane do innych działów w ZGM Sp. z o. o. (tel. stacjonarny może nie odpowiadać !!!) Dziękujemy za wyrozumiałość.

czytaj więcej


Złocieniec pozyska grant na ograniczanie skutków COVID-19 w placówkach edukacyjnych

16 lis 2020

Gmina Złocieniec podpisała z Województwem Zachodniopomorskim umowę nr WWS 203/2020 z dnia 9 listopada 2020r. o powierzenie grantu na realizację projektu grantowego pn. POMORZE ZACHODNIE – BEZPIECZNA EDUKACJA współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem  COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

czytaj więcej


Zawiadomienie o Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu

16 lis 2020

Zawiadamiam uprzejmie, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713) – zwołuję XXIX Sesję Rady Miejskiej w Złocieńcu, która odbędzie się 26 listopada 2020 r. o godz. 15.00 w sali Złocienieckiego Ośrodka Kultury (ul. Wolności 6).

czytaj więcejRozpoczynamy głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2021

15 lis 2020

Burmistrz Złocieńca zatwierdził w dniu 05 listopada br. listę projektów, zakwalifikowanych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na 2021 rok. Zgłoszono łącznie trzy projekty. Ostatecznie Burmistrz Złocieńca zatwierdził dwa zgłoszenia projektów do poddania ich pod głosowanie mieszkańców gminy Złocieniec, które odpowiadają wymogom formalnym oraz są możliwe do wykonania w 2021 r.. 

czytaj więcej


Dawid Wiśniewski rozpoczyna przygodę z kartingiem wyczynowym

12 lis 2020

Dawid Wiśniewski, 13 latek ze Złocieńca, który w sierpniu br. zdobył tytuł Mistrza Polski w kartingu halowym podczas Mistrzostw Polski w kartingu „Polish Indoor Kart Championship” w Szczecinie, rozpoczyna zupełnie nową przygodę! W ostatni weekend, odbył pierwszy trening kartingu wyczynowego na toruńskim torze kartingowym. Karting wyczynowy to zupełnie inna dyscyplina niż karting halowy, który Dawid opanował do mistrzostwa. Przed nim zupełnie nowa droga na ścieżce kariery sportowej. Jednak ta dziedzina sportu do najtańszych nie należy. Dawid, będzie potrzebował wsparcia sponsorów, zachęcamy do  współpracy, osoby chętne do wsparcia prosimy o kontakt e-mail: um.promocja@zlocieniec.pl. Poniżej film z pierwszego treningu

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia