Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Złocieniec - historia, ciekawostki, legendy - promocja dziedzictwa historycznego

13 sty 2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa  
i Rozwoju Wsi. "Europejski Fundusz Morski i Rybacki". Instytucja zarządzająca Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze - Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

 

Dnia 13.01.2020r. Gmina Złocieniec podpisała umowę o przyznaniu pomocy Nr 00555-6935-UM1610905/19  na  realizację operacji pn. Złocieniec - historia, ciekawostki, legendy - promocja dziedzictwa historycznego poprzez realizację działań promocyjnych. Operacja pn. „Złocieniec - historia, ciekawostki, legendy - promocja dziedzictwa historycznego poprzez realizację działań promocyjnych”  mająca na celu promocję obszaru LSR poprzez podjęcie działań zmierzających do upowszechniania historii, ciekawostek i legend Złocieńca współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014 – 2020.

 

Wartość dofinasowania  - 32 239,00 zł

W ramach operacji zaplanowano:

 1. przewodnik – publikacja – 2500 szt.
 2. kalendarze trójdzielne – 1200 szt.
 3. spacer z przewodnikiem – 4 spacery
 4. spotkanie-wieczór autorski - prelegent
 5. spotkanie-wieczór autorski -wynajęcie Sali
 6. spotkanie-wieczór autorski - catering
 7. wystawa fotograficzna podczas wieczoru autorskiego - wydruk zdjęć – 20 szt.

czytaj więcej


Takiego FINAŁU WOŚP jeszcze w Złocieńcu nie było !

13 sty 2020

Wyjątkowa atmosfera podczas złocienieckiego FINAŁU WOŚP . Z przeprowadzonych licytacji i zbiórki ulicznej udało się zebrać 75 000 zł. Jak mówi Joanna Krzoska – szefowa złocienieckiego sztabu – prawdopodobnie uda się uzyskać kwotę ponad 80 000 zł. Zostały jeszcze przedmioty z licytacji i do przeliczenia jest jeszcze obca waluta, która znalazła się w puszkach wolontariuszy.

czytaj więcejAnkieta dotycząca warunków życia w gminie Złocieniec

13 sty 2020

LGD Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim zaprasza mieszkańców Złocieńca do udziału w ankiecie dotyczącej warunków życia w gminie Złocieniec. Ankieta jest anonimowa a jej wyniki posłużą wyłącznie temu, aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców i regionu i zrealizować badanie ewaluacyjne oceny wdrożenia Lokalnej Strategii Rozwoju LGD Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim.

Ankietę można wypełnić klikając TUTAJ

 

 

 

czytaj więcej


Mobilizacja w Kole Łowieckim ŻBIK-BUDOWO

13 sty 2020

Sobotnie przedpołudnie 11 stycznia, w obwodzie łowieckim nr 144 Myśliwi oraz sympatycy łowiectwa wzięli udział w zorganizowanym przez zarząd koła akcji ekologicznej. Liczna grupa uczestników została podzielona na trzy zespoły. Każdy z nich otrzymał specjalne zadania wyznaczone przez łowczego koła kolegę Radosława Dominowskiego. Pierwszy zespół, zajął się uzupełnianiem soli w lizakwach, co ma bezpośrednie znaczenie dla prawidłowego rozwoju zwierzyny poprzez uzupełnienie soli mineralnych, do tego celu zużyto około 200 kg soli w kostkach wzbogaconych mikroelementami.

 

czytaj więcej


Koncert Noworoczny w złocienieckim kościele

12 sty 2020

W minioną sobotę 11 stycznia 2020r. mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnym Koncercie Noworocznym, który odbył się w Kościele PWNMP w Złocieńcu. Wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców. Koncert rozpoczął Chór Canto Libero z Drawska Pomorskiego pod przewodnictwem Pani Ewy Gadzina, kolejny występ należał do Izabeli Sitarskiej, a gwiazdą tego wieczoru był Andrzej Sikorowski z zespołem, który  rozgrzał publiczność do czerwoności. Koncert zakończył się owacjami na stojąco, nie mogło zabraknąć także bisów.

Koncert sfinansowało Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim przy współudziale gminy Złocieniec.

czytaj więcej
Magiczna godzina

10 sty 2020

We wtorek w naszym holu mieliśmy wyjątkowy wernisaż. Nasza koleżanka z pracy - Elżbieta Kordek - wielu kojarzy się głównie z ceramiką. Nic bardziej mylnego! Ela to osoba o bardzo wrażliwej i artystycznej duszy, czego odzwierciedlenie możemy znaleźć w jej fotografiach. Wystawa pod tytułem "Magiczna godzina" zapiera dech w piersiach pięknymi kadrami przyrody. 

czytaj więcej


Rekrutacja do publicznych przedszkoli na rok szkolny 2020/ 2021

10 sty 2020

Burmistrz Złocieńca podaje do publicznej wiadomości:

1)kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Złocieniec oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełniania tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria,

2)terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Złocieniec.

 

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia