Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

„Bezpiecznie wakacje z WOPR”

01 cze 2016

W dniu 27maja br. Ratownicy WOPR Powiatu Drawskiego Krystian Budziszewski oraz Michał Walkowiak przeprowadzili zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu pt.: „Bezpiecznie wakacje z WOPR”. Podczas zajęćratownicyWOPR omawiali podstawowe metody udzielania pierwszej pomocy, zasadę działania i posługiwanie się defibrylatorem, wskazali niebezpieczeństwa czyhające na dzieci podczas wakacji, przestrzegali o niebezpieczeństwach jakie mogą wystąpić podczas sezonu letniego.

czytaj więcejMobilny Punkt Informacyjny w Drawsku Pomorskim

27 maj 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinku wraz ze Starostwem Powiatowym w Drawsku Pomorskim, serdecznie zapraszają na indywidualne spotkanie – rozmowę ze specjalistą ds. funduszy europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

czytaj więcejOdznaczeni za ofiarność i odwagę

25 maj 2016

W dniu 25 maja 2016r. podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu miała miejsce dekoracja MEDALAMI ZA OFIARNOŚĆ I ODWAGĘ nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

czytaj więcej


Pisklęta uratowane!

25 maj 2016

W dniu 09.05.2016r Straż Miejska w Złocieńcu otrzymała zgłoszenie dotyczące potrąconej kaczki w rejonie wiaduktu przy ulicy Drawskiej. Na miejscu strażnik miejski zauważył potrąconą  kaczkę  oraz biegające w pobliżu młode pisklęta.

czytaj więcej


„Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”

25 maj 2016

Dnia 24maja  2016 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim, gmina Złocieniec, działająca przez Burmistrza Złocieńca - Pana Krzysztofa Zacharzewskiego, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Pani Teresy Dobroń, podpisała umowę przyznania pomocy na operację pt. Przebudowa drogi gminnej dz. nr 82, obręb Darskowo typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszelkich rodzajów infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

czytaj więcej


Gratka dla młodych naukowców z Gimnazjum Nr 1 oraz Zespołu Szkół w Złocieńcu, specjalnie dla nich przygotowano zajęcia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego!

25 maj 2016

W dniu 20 maja br. uczniowie szkół, które brały udział w realizacji zadania pn: „Życie umiera bez wody – monitoring środowiska w celu zachowania równowagi ekosystemów wodnych”, wzięli udział w wykładzie przygotowanym specjalnie dla nich przez Profesora Roberta Czerniawskiego. Wykład dotyczył restytucji gatunków ryb w rzekach. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób  przywraca się do naturalnego środowiska gatunki ryb zagrożonych wyginięciem. Jak pełnić nad nimi opiekę i jakie zabiegi hodowlane prowadzić by zapewnić im właściwe warunki do rozmnażania i rozwoju. Ciekawe były także informacje związane z reintrodukcją, czyli wypuszczaniem gatunków ryb  po restytucji do ich naturalnych miejsc bytowania.

czytaj więcej


Martyna Macul MISTRZYNIĄ POLSKI w Foxoringu

25 maj 2016

8 maja w Grudziądzu Odbyły się Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej . Złocieniec reprezentowało dwoje zawodników z "Trapera" .W kategori seniorek, Martyna Macul zdobyła złoty medal -Martyna pokonała brązową medalistkę M.Ś z Kazachstanu Agatę Kulicką o 10sek. W Kat. junior młodszy wystartował Dominik Łaszkiewicz , zdobywając 4 m-ce.

czytaj więcej