Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Zawiadomienie o XXIX Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu

14 lis 2016

Zawiadamiam  uprzejmie, że na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446, poz. 1579) – zwołuję XXIX Sesję Rady Miejskiej w Złocieńcu, która odbędzie się 24 listopada 2016 roku o godz. 12.00 w sali Złocienieckiego Ośrodka Kultury (ul. Wolności 6).

czytaj więcej


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Złocieńcu

14 lis 2016

98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę w Złocieńcu rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Złocieńcu. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali przy akompaniamencie Złocienieckiej Orkiestry Dętej pod pomnik „Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu” przy placu 3 Maja, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, która rozpoczęła się Hymnem Państwowym i podniesieniem flagi narodowej na maszt.

czytaj więcejHenrykowskie Spotkanie Kulturalne ze Sztuką w tle.

10 lis 2016

W dniu 5 listopada  2016 r.  IX Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Pałacu Siemczyno rozpoczęto otwarciem Sali „Kamiennej” Galerii art.4art i wernisażem Ogólnopolskiej Wystawy Zbiorowej Malarstwa, Fotografii, Tkaniny Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej Oddziału Koszalińskiego.

czytaj więcejSprzątanie Świata 2016 - efekt pół tony odpadów

10 lis 2016

Sprzątaniem objęte zostały m. in.: parki, zieleńce, ciągi spacerowe, ścieżki rowerowe, tereny nad jeziorami 
i rzekami, lasy komunalne, tereny rekreacyjne, sportowe, wypoczynkowe, pobocza dróg  na terenie miasta
i gminy Złocieniec.  Podczas akcji zebrano 500 kg odpadów.

czytaj więcej


XXII Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w BnO - UKS Traper triumfuje

09 lis 2016

23 października br. w leśnictwie Sikory odbyła się 11 runda XXII Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację. Runda ta kończyła tegoroczne zmagania orientalistów z czterech województw  (Zachodniopomorskie, Kujawsko - Pomorskie i Pomorskie). W XI rundzie jak i w całych Mistrzostwach świetnie spisali się zawodnicy złocienieckiego Trapera udowadniając, że w tej konkurencji nie ma na nich „mocnych”.

czytaj więcej


Panoramy Złocieńca

08 lis 2016

Informujemy, że na stronie internetowej została uruchomiona nowa zakładka internetowa. 

„Panoramy Złocieńca” to nasz nowy pomysł na przedstawienie najciekawszych miejsc w Złocieńcu i okolicy w panoramicznym ujęciu.

Zapraszamy do obejrzenia zlocieniec360

 

czytaj więcej


Wernisaż Marty Frankowskiej

08 lis 2016

Zapraszamy na wernisaż  w „GALERII NA ŚCIANIE” 9 listopada 2016r. o 18:30 w Złocienieckim Ośrodku Kultury. Autorka prac jest mieszkanką Złocieńca. Swoje prace wykonuje w technice mieszanej, łącząc np. tkaninę, drewno, kamień z nowoczesną techniką textil hardeninig powertex.

czytaj więcej


Projekt socjalny „Spójrz inaczej”

08 lis 2016

Od listopada 2016r. do marca 2017r. w Zespole Szkół w Złocieńcu będzie realizowany projekt socjalny „Spójrz inaczej”. Projekt adresowany jest do uczniów gimnazjum i ma charakter edukacyjno – profilaktyczny. Autorem projektu i jego koordynatorem jest specjalista pracy socjalnej Grażyna Buczek pracownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Złocieńcu. Projekt ten jest wpisany w plan opracowywanej dla Gminy Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2020. Informacje o przebiegu projektu będą się ukazywać na bieżąco.

 

 

czytaj więcej


 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia