Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Kanadyjczycy w złocienieckich szkołach

04 lut 2017

W dniu 3 lutego br. złocienieckie szkoły odwiedzili kapitan Ward Lentz i kapral Pouya Aliakbar przedstawiciele wojsk kanadyjskich ćwiczących obecnie na Poligonie Drawskim. Podczas spotkań wojskowi opowiedzieli m in. o swoim kraju i zwyczajach w nim panujących oraz o armii kanadyjskiej.

czytaj więcej


Złocieniecka Reforma Oświatowa

03 lut 2017

Podaje się do publicznej wiadomości treść uchwały Nr XXXII/274/2017 Rady Miejskiej w Złocieńcu z dnia 26 stycznia 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Złocieniec do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe.

Uchwała przewiduje funkcjonowanie w gminie Złocieniec poczynając od dnia 1 września 2017r. dwóch szkół podstawowych, tj. Szkoły Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu  przy ul. I Dywizji WP 4a ( zajęcia szkolne będą odbywać się w budynku przy ul. I Dywizji WP 4 i 4a oraz przy ul. Chopina 10) oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złocieńcu przy ul. Czwartaków 2.

Szkoła Podstawowa Nr 1 będzie prowadzić także klasy II i III obecnego Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu przy ul. Chopina 10 do czasu zakończenia nauki w tych klasach, natomiast Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złocieńcu  będzie  prowadzić także klasy II i III obecnego Gimnazjum Nr 2 w Złocieńcu przy ul. Czwartaków 2 do czasu zakończenia nauki w tych klasach., tj. do dnia 31 sierpnia 2019r.

Od 1 września 2019r. w obu szkołach podstawowych będą uczyć się uczniowie w klasach I – VIII.

Dotychczasowe obwody wszystkich szkół pozostają niezmienione, zarówno w okresie do 31 sierpnia 2019r. , jak i po tym dniu.

Treść uchwały - do pobrania

 

czytaj więcejZłocieniecka Reforma Oświatowa

02 lut 2017

Drodzy Mieszkańcy, szczególnie Ci, którzy mają dzieci w wieku szkolnym

Wprowadzona przez obecny rząd reforma oświaty spowodowała spore zamieszanie zarówno w szkołach jak i samorządzie. Dla nas jest to szczególnie trudne, gdyż w 2015 roku wspólnie przeprowadziliśmy reorganizację złocienieckiej oświaty, która przyniosła nam polepszenie warunków nauki dzieci oraz wniosła spokój w pracę nauczycieli. Dodatkowo pozwoliła na doposażenie i doinwestowanie w miarę możliwości naszych szkół.

czytaj więcejPorozumienie o współpracy 2 Brygady Zmechanizowanej i ZSP w Złocieńcu

01 lut 2017

W dniu 30 stycznia, na terenie koszar złocienieckiej Brygady podpisano porozumienie o współpracy między 2 Brygadą Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Porozumienie podpisano na podstawie Decyzji Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 09 czerwca 2009r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi (Dz. Urz. MON nr 12, poz. 131 z późn. zm.).

czytaj więcej
Tak się bawią przedszkolaki…

31 sty 2017

Karnawał trwa w najlepsze. Na tradycyjnych balach karnawałowych bawią się także przedszkolaki. W dniu 27 stycznia 2017, dzieci z Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu,  miały okazję do wspólnych tańców i zabaw.

czytaj więcej • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia