Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Zbiórka odpadów

06 wrz 2016

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych i opon z gospodarstw domowych

czytaj więcej


Ordensburg nad Krosinem

06 wrz 2016

Ordensburg lata 1933-1936

 Okres panowania III Rzeszy odcisnął swój ślad w krajobrazie Złocieńca, pozostawiając dwie wysokie wieże górujące nad krajobrazem miasta. Obiekt wśród mieszkańców jest rozpoznawany jako obecne koszary wojska polskiego, historia nazistowskiego ośrodka szkolenia kadr kierowniczych dla NSDAP jest również dobrze znana. Kompleks wciąż oddziałuje na wyobraźnię, jego niedostępność oraz majestatyczne budowle są pożywką do snucia niesamowitych miejskich legend. Publikacje książkowe oraz gorące dyskusje na forach internetowych poświęconych militariom sprawiają, że to miejsce staje się bardziej rozpoznawane i chętniej odwiedzane. Większość turystów musi się zadowolić widokiem zza płotu, bądź przy odrobinie szczęścia trafić na dni otwarte jednostki „Święto Brygady”, które odbywają się raz do roku w okresie letnim.

czytaj więcej

Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych

05 wrz 2016

Szanowni Państwo. W dniach 7-20 lipca 2016 roku odbyły się konsultacje społeczne, których celem było poznanie opinii mieszkańców gminy Złocieniec na temat najważniejszych celów Strategii rozwiązywania problemów społecznych w gminie Złocieniec w latach 2016-2020.
W przeprowadzonych konsultacjach wzięły udział 143 osoby, wypełniając anonimową ankietę udostępnioną w Urzędzie Miejskim w Złocieńcu oraz na stronie internetowej www.zlocieniec.pl. Elektroniczną wersję ankiety wypełniło 47 internautów, wersję papierową 96 osób.

czytaj więcej


Bracia ze złocienieckiego Gimnazjum finalistami Mistrzostw Polski w kajakarstwie.

31 sie 2016

Mimo wakacji bracia ze złocienieckiego Gimnazjum Nr 2  nie próżnują, mowa tu o Emilu i Noelu Czepe. Z przyjemnością informujemy, że Noel zdobył brązowy medal w konkurencji C1 500m Juniorów młodszych, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży- MPJM i Mistrzostwach Polski Juniorów w Poznaniu w dn. 11-14.08.2016r., natomiast Emil wywalczył srebro w konkurencji K1 młodzików na dystansie 2000 m podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Bydgoszczy w dn. 19-21.08.2016 r.

czytaj więcej


Księgarnia book book zgromadziła tłumy czytelników w dniu otwarcia

28 sie 2016

W dniu 27 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie księgarni book book.  Otwarcie przyciągnęło tłumy czytelników ze Złocieńca oraz sąsiednich miejscowości.  W otwarciu uczestniczyli znakomici goście między innymi: Roman Czejarek dziennikarz, radiowiec, pisarz, fotograf, konferansjer od wielu lat szef Lata z Radiem, autor książek o Szczecinie, który opowiadał o historii „Lata z radiem”, Nina Majewska-Brown absolwentka wydziału polonistyki na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, autorka książek, która poprowadziła warsztaty kulinarne „Słodka Chwila” oraz Wioletta Piasecka autorka książek dla dzieci, zabrała najmłodszych w świat gier, zabaw i konkursów. To już trzecie spotkanie organizowane przez złocieniecką księgarnię (w ciągu miesiąca działalności), które ma na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców naszego miasta. 

czytaj więcej