Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


„Każdy jest młody w Teatrze Mody”

02 mar 2016

W miniony piątek, tj.25 lutego 2016 r. na uroczystości „Gala Działaj Lokalnie 2016 ” zorganizowanej przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” w Pałacu w Siemczynie, Teatr Mody zaprezentował zrealizowany w ramach programu „Działaj Lokalnie” projekt  pod tytułem „Każdy jest młody w Teatrze Mody”.

czytaj więcej


Anders stawia na języki obce

02 mar 2016

Uczniowie LO ZSP Andersa wzięli udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Języków Obcych w Szczecinie, który został zorganizowany przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

czytaj więcejObchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Złocieńcu.

01 mar 2016

Dzisiaj o godz. 12:00 dźwiękiem syreny alarmowej rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Złocieńcu, które odbyły się przy pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu na Placu 3 Maja. Po wysłuchaniu hymnu państwowego uczestniczyliśmy w przygotowanym przez młodzież z ZSP Anders programie okolicznościowym pt. „Jeżeli nie my - to kto?”. Podczas wystąpienia prezentowane były m. in. wzruszające wspomnienia  członków złocienieckiej grupy Wyzwoleńczej Armii Podziemnej (treść na końcu artykułu).

czytaj więcej


Do sprzedaży SCENA - ESTRADA z zadaszeniem

25 lut 2016

Informujemy, że Złocieniecki Ośrodek Kultury wystawił na sprzedaż scenę  z zadaszeniem.

Konstrukcja jest aluminiowa, wykonana z czterech słupów aluminiowych w systemie Trisystem. Dach został wykonany w technice Duosystem, front dachu w Trisystem. Poszycie dachu i ściany wykonane są z PCV.

czytaj więcej
Zagubiona suczka szuka domu!

25 lut 2016

Straż Miejska w Złocieńcu poszukuje właściciela znalezionej w dniu 23 lutego w rejonie miejscowości Cieszyno dużej suczki wiek około 2-3 lata. Zagubiona suczka posiadała czarna skórzaną obróżkę. Zapraszamy również osoby chętne do adopcji sympatycznej suczki. Więcej informacji w siedzibie Straży Miejskiej ul. Wolności 10 lub pod nr tel. 94 36 71272, 94 36 72 022 wew. 29.

czytaj więcej


IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny

25 lut 2016

24 lutego 2016 r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu odbył się IX  Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Jednym z priorytetów, dla nas organizatorów, było i jest uwrażliwienie na piękno języka ojczystego oraz poprawne posługiwanie się nim w mowie i piśmie.

czytaj więcej