Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności
KOMUNIKAT : DZIAŁANIA SZKOLENIOWE

05 lip 2017

Informujemy, że w dniu 06.07.2017r. odbywać się będą dodatkowe następujące działania szkoleniowe:

STRZELNICA STUDNICA

W dniu 06.07.2017r. w godzinach 08:00-14:00 – STRZELANIA;

Podczas prowadzenia na poligonie działalności taktycznej bez strzelań, proszę o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie wykonywania prac leśnych ze względu na przegrupowanie kolumn wojskowych i sprzętu bojowego.

czytaj więcej


Nauczyciele na kursie tutorskim

05 lip 2017

Kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu w dwa pierwsze weekendy wakacji uczestniczyła w 2 modułach kursu tutorskiego w ramach tutoringu szkolnego, projektu pt. „Wychować człowieka mądrego”, który będzie wdrażany w szkole od 01 września 2017 roku. Kurs tutorski ma na celu przygotowanie nauczycieli do pracy w charakterze tutorów – przewodników, opiekunów wspierających uczniów w indywidualnym rozwoju. Zajęcia warsztatowe prowadzone przez trenerów przygotowują do pracy z uczniami opartej na pedagogice dialogu oraz służą do budowania partnerskich relacji z rodzicami.

czytaj więcejZwalczanie barszczu Sosnowskiego

04 lip 2017

Informujemy, że na zlecenie Gminy Złocieniec przeprowadzone zostały pierwsze zabiegi zwalczania barszczu Sosnowskiego na terenach stanowiących własność gminy Złocieniec. Zabiegi usunięcia barszczu Sosnowskiego na gruntach o łącznej powierzchni 13,80 arów polegają na trzykrotnym wykonanie zabiegu usuwania ww. rośliny w ramach realizacji „Programu zwalczania barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) na terenie gminy Złocieniec”

czytaj więcej


Absolutorium dla Burmistrza Złocieńca

04 lip 2017

Absolutorium dla Burmistrza Złocieńca z tytułu wykonania budżetu gminy Złocieniec za 2016 r.  - jednogłośnie udzielone przez Radę Miejską w Złocieńcu. Na XXXVII Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu, która odbyła się w czwartek 29 czerwca br., Radni Rady Miejska w Złocieńcu uchwalili jednogłośnie, że udzielają Burmistrzowi Złocieńca absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Złocieniec za 2016 r.. 

czytaj więcej


"Moje miasto - miasto moich marzeń" - wspólne malowanie baneru.

03 lip 2017

W sobotę 1 lipca nadszedł czas na ostatni etap projektu "Moje miasto - miasto moich marzeń" - wspólne malowanie baneru. W projekcie wzięło udział 7 osób, które pod okiem instruktorki Agnieszki Świerczek przez kilka dni uczyły się projektowania, planowania oraz przygotowywały się do realizacji swojego pomysłu. Efektem finalnym jest ogromny baner przedstawiający to, co podoba się w Złocieńcu oraz o czym marzą twórcy prac. Gotowe dzieło, gdy tylko wyschnie, zawiśnie na ścianie Urzędu Miejskiego (na początku przyszłego tygodnia). Projekt "Moje miasto - miasto moich marzeń" realizowany jest w ramach opracowywanego przez gminę Programu Rewitalizacji dla Gminy Złocieniec.

Tekst: Magda Owczarek, foto: A. Świerczek

czytaj więcej


Wymiana podłogi sportowej w dwóch salach gimnastycznych

30 cze 2017

Na podstawie umowy Nr WEiS-II/D/56/2017 z dnia 23 czerwca 2017r. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Złocieniec, zawartej pomiędzy Województwem Zachodniopomorskiem a Gminą Złocieniec, gmina  otrzyma dofinansowanie w wysokości 17 000,00 zł na Wymianę podłogi sportowej w dwóch salach gimnastycznych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu przy ul. I Dywizji Wojska Polskiego 4. W budżecie gminy Złocieniec zaplanowano na ten cel łącznie kwotę 47 000,00 zł.
Prace zaplanowano na okres wakacji.

Zadanie współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

czytaj więcej