Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Zakończono remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Złocieńcu

18 wrz 2020

Miło nam poinformować, że zrealizowano zadanie pn.  Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu w budynku przy ulicy Chopina 10. Zakres prac obejmował: rozebranie, wywóz i utylizację posadzki, wygładzenie powierzchni oraz szpachlowanie ścian i sufitu, malowanie ścian i sufitu, remont i regenerację drewnianych drabinek i osłon grzejników, malowanie grzejników oraz rur gazowych i wodociągowych oraz montaż wykładziny Tarkett Rekord wraz z montażem dwóch warstw płyty (OSB gr. 12 mm, wiórowa gr. 16 mm).

czytaj więcej


#sadzimy- sadzonki trafiły do mieszkańców Złocieńca

18 wrz 2020

W dniu 18 września 2020 r. wzorem lat ubiegłych odbyła się kolejna akcja nieodpłatnej dystrybucji sadzonek (świerka, grabu, jabłoni dzikiej, sosny i jałowca) wyhodowanych i rozdawanych przez Nadleśnictwo Złocieniec. Akcja #sadzimy została zainicjowana przez Prezydenta Andrzeja Dudę i odbywała się w całym kraju. Nie zapomniano także o najmłodszych mieszkańcach - na dzieci czekały gadżety reklamowe Nadleśnictwa Złocieniec.Dziękujemy pracownikom nadleśnictwa za sprawną organizację wydarzenia i mieszkańcom za udział.  Do zobaczenia za rok!

czytaj więcej


Zagramy i posprzątamy

18 wrz 2020

Sąsiedzi ze Spacerowej i Leśnej zapraszają do aktywnego spędzenia czasu w sobotę 19 września 2020 roku.

🌞 O 12:00 zbieramy się na boisku leśnym przy ulicy Leśnej 😊 Więcej informacji na plakacie.
🌞 Projekt dofinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021

czytaj więcejŚwiatowy Dzień Sybiraka

17 wrz 2020

Dziś 17 września 2020 r. Dzień Sybiraka, dla uczczenia pamięci Tych, którzy stracili życie na zesłaniu w latach 1939-1956 złożono kwiaty przy symbolicznej mogile Sybiraków, oddając hołd wszystkim Polakom, którzy zaznali sowieckiej niewoli i zginęli w łagrach Syberii i Kazachstanu. Dziś o godz. 18:00 w kościele pw. WNMP zostanie odprawiona msza św. w intencji Sybiraków.

czytaj więcejSztafetowe Biegi Przełajowe Powiatu Drawskiego

17 wrz 2020

MKS Junior Złocieniec zaprasza na zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych Powiatu Drawskiego Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych, które odbędą się w dniu 2 października 2020 r. o godz. 10:00  w Złocieńcu przy ul. Spacerowej w okolicach jeziora Rakowo (ok 1 km za żwirownią - lokalizacja na mapce poniżej).

czytaj więcej


"Pod biało-czerwoną"

16 wrz 2020

Przypominamy i zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnego udziału w inicjatywie „Pod biało-czerwoną”, która zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag oraz jej instalacji w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

czytaj więcej


Zakończono remont ulicy Gronowskiej w Złocieńcu

15 wrz 2020

W dniu 10 września 2020 r. odbyło się uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 1961Z tj. ul. Gronowskiej w Złocieńcu. Przebudowę ul. Gronowskiej o łącznej długości 854 m wraz ze ścieżką rowerową, o łącznej wartości 2 535 309 zł sfinansowano ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1 547 439,00 zł, Gminy Złocieniec w kwocie 468 934,85 zł, Powiatu Drawskiego w kwocie 468 934, 86 zł oraz Nadleśnictwa Złocieniec w kwocie 50 000,00 zł. Prace drogowe polegały na wykonaniu kanalizacji deszczowej, nowej nawierzchni drogowej, nowych chodników oraz ścieżki rowerowej. Na odcinku 200 m wykonano także oświetlenie drogowe.

czytaj więcej


Wojskowy obelisk w Budowie

15 wrz 2020

Nowy turystyczny punkt informacyjny na mapie Powiatu Drawskiego. Ufundowanie „obelisku” jednostek wojskowych na Osiedlu Budowo.12 września 2020r. został odsłonięty i udostępniony dla lokalnej społeczności, osób przebywających w naszym regionie oraz turystów tzw. obelisk jednostek wojskowych w Garnizonie Złocieniec na Osiedlu Budowo. Inicjatywa ufundowania takiego obiektu pochodzi od byłych żołnierzy WP i pracowników wojska, którzy pełnili służbę i pracowali w jednostkach wojskowych stacjonujących w garnizonie Budów-Złocieniec.

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia