Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

VII Gala "Tęczowych Serc"

14 mar 2019

Już 19 marca 2019r. w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim o godz. 17:00 odbędzie się VII Gala „Tęczowych Serc”. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie „Radość z Życia”, którego członkowie pieczołowicie przygotowują się od kilku miesięcy do tego najważniejszego wydarzenia w roku.

czytaj więcejPrelekcja - Jak uchronić się przed zagrożeniami XXI wieku?

11 mar 2019

7 marca 2019 roku w Auli Absolwentów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych i klas mundurowych z pułkownikiem dyplomowanym Jackiem Mikołajunem. Tematami prelekcji były skutki prawne posiadania i używania substancji psychoaktywnych, handel ludźmi i organami ludzkimi.

czytaj więcej


Renowacja mercedesów moją pasją

11 mar 2019

Klasa III gimnazjum oraz klasa VII i VIII Szkoły Podstawowej w Nowym Worowie, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedzili Auto - Stodołę. Jest to zakład pracy, w którym właściciele starych mercedesów, konkretnie modelu 190 SL, mogą je poddać renowacji. Uczniowie zostali wspaniale przyjęci przez pracowników firmy, oprowadzeni po zakładzie i fachowo przeszkoleni z historii powstawania i restaurowania tych pięknych modeli samochodów.   Młodzież miała okazję przyjrzeć się pracy lakiernkików, blacharzy, tapicerów...

czytaj więcej


Matematycy z LO w Złocieńcu wygrali Powiatowy Konkurs Matematyczny

11 mar 2019

1 marca 2018 roku w Zespole Szkół ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczno-Językowy o Puchar Starosty Drawskiego „Z matematyką do Europy”. W kategorii klas trzecich zwyciężyli Oliwia Bartnik i Michał Surzyn z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu.

czytaj więcej


Zaproszenie na otwarty mityng spikerski

11 mar 2019

W dniu 17 marca br. (niedziela) o godz. 16:00 w budynku byłej biblioteki przy ul. 3 Pułku Piechoty 2 w Złocieńcu odbędzie się otwarty mityng spikerski organizowany przez grupę AA "EWA". W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Mityng otwarty – to mityng na który mogą przyjść nie tylko alkoholicy, ale także rodzina, znajomi, dzieci. Na miting otwarty może przyjść również alkoholik, który nigdy nie był na mityngu ale chce przestać pić

czytaj więcej


Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Resku

11 mar 2019

W dniu 9.03.2019r. odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Resku. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 31 ośrodków. Uczestnicy mogli startować w takich kategoriach jak kata, kumite, a także kumite w systemie WKF, czyli w systemie olimpijskim. Z  Klubu Karate Kyokushin Złocieniec  sensei Jakub Pawłowicz zdobył złoty medal w kategorii kumite senior -80kg.

czytaj więcej


Już 30 marca Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate w Złocieńcu

10 mar 2019

20 dni pozostało do Mistrzostw Polski Północnej Kyokushin Karate. Odbędą się 30 marca 2019 na hali Widowiskowo Sportowej w Złocieńcu ul. Okrzei. Dzisiaj wiemy, ze uroczyste rozpoczęcie zaplanowane zostało na godz. 11:00. Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate są zawodami otwartymi, w których mogą startować wszystkie chętne kluby sportów walki. W trakcie zawodów wystartują najlepsi zawodnicy w wieku od 9 lat do seniorów, z klubów zrzeszonych w PFKK i innych organizacji z terenu Polski północnej.

 

czytaj więcej74 rocznica zakończenia Walk na Ziemi Złocienieckiej

05 mar 2019

W dniu 5 marca Złocieniec obchodził 74 rocznicę zakończenia Walk na Ziemi Złocienieckiej podczas II Wojny Światowej. Delegacje złożyły kwiaty przy pomnikach „Żołnierza Polskiego” przy ul. Czaplineckiej oraz kwaterze wojennej przy pomniku „W hołdzie Poległym Żołnierzom” na cmentarzu komunalnym.
 

czytaj więcej