Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Zawodnicy MKS Junior Złocieniec z trzema medalami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików!

12 wrz 2019

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików bardzo udanie zakończyły się dla zawodników klubu MKS Junior Złocieniec. Nie zawiedli nasi faworyci, czyli oszczepnicy Natalia Tobiasz oraz Jakub Krawczyk, którzy zdobyli złote medale i będą reprezentować nasze miasto podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się 21-22 września w Tarnowie. Podczas zawodów w Szczecinie nie zbliżyli się oni do swoich rekordów życiowych, ale te mają paść już podczas najważniejszych dla nich zawodów. Odnotujmy, że Natalia i Jakub zdobyli łącznie sześć punktów do klasyfikacji klubowej.

czytaj więcejMała Książka- Wielki Człowiek już od września w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu

10 wrz 2019

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce. Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

czytaj więcej


Lokomotywa uśmiechu przejechała przez Złocieniec

10 wrz 2019

W dniu 9 września br. do Złocieńca dotarła Lokomotywa uśmiechu. Jest to biegowo – rowerowa sztafeta, która porusza się po Pomorzu Zachodnim. Podczas jej przemieszczania w kolejnych miejscowościach zbierane są środki finansowe na wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Wczoraj uczestnicy przemierzali trasę na odcinku Drawsko Pomorskie – Szczecinek.

czytaj więcej


JUBILEUSZ 70 – LECIA ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W CZAPLINKU

09 wrz 2019

Komitet organizacyjny obchodów 70 – lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Czaplinku zaprasza na uroczystości urodzinowe, które odbędą się 28 września 2019 r. w siedzibie szkoły przy ulicy Grunwaldzkiej1. Na stronie internetowej szkoły www.zsczaplinek.szkolnastrona.pl, znajdują się wszystkie informacje dotyczące jubileuszu wraz z możliwością rejestracji absolwenta.

LINK:https://zsczaplinek.szkolnastrona.pl/p,223,70-lat-zasadniczej-szkoly-zawodowej

czytaj więcej


Otwarta Strefa Aktywności (OSA) w Złocieńcu

06 wrz 2019

Dnia 07.08.2019 r. Gmina Złocieniec podpisała umowę nr 2019/0413/2348/SubA/DIS/OSA o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności  (OSA) Edycja 2019, na zadanie inwestycyjne pod nazwą Budowa Otwartej Strefy Aktywności wariant rozszerzony – 1 obiekt, w następującym zakresie rzeczowym: Budowa Otwartej Strefy Aktywności w miejscowości Złocieniec.

czytaj więcej


Dofinansowanie na budowę drogi gminnej w Bobrowie

06 wrz 2019

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował o wynikach naboru przeprowadzonego w marcu 2019r. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście zadań przeznaczonych do dofinansowania znajduje się „Budowa drogi gminnej w miejscowości Bobrowo nr G 582008”. W ramach zadania w tym roku  przewiduje się budowę drogi  na odcinku 0,669 km.

czytaj więcejSzkolenie dla organizacji pozarządowych

05 wrz 2019

Starosta Drawski Stanisław Cybula serdecznie zaprasza wszystkich chętnych 18 września 2019 r. o godz. 10:00 na bezpłatne szkolenie – warsztaty na temat przygotowywania ofert i rozliczania dotacji w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - zmiana druków ofert; umów i sprawozdań. Szkolenie prowadzić będzie Artur Gluziński, doświadczony wykładowca – trener z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego.

 

 

 

czytaj więcej


Zawiadomienie o Sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu

04 wrz 2019

Zawiadamiam uprzejmie, że na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506, poz. 1309) – zwołuję XI Sesję Rady Miejskiej w Złocieńcu, która odbędzie się 10 września 2019 roku o godz. 8.00 w sali narad Urzędu Miejskiego w Złocieńcu (ul. St. Rynek 3).

czytaj więcej


 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia