Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

„Cisza Jak Ta” – niedzielny koncert

13 mar 2017

W niedzielny wieczór przenieśliśmy się do krainy łagodności. Wszystko za sprawą niezwykle lirycznego koncertu zespołu „Cisza Jak Ta”. Wspaniałe teksty, porywająca muzyka, wszystko to okraszone ciekawymi i humorystycznymi wprowadzeniami lidera zespołu Michała Langowskiego, dwa sympatyczne psy na scenie zamykające koncert – żadne słowa nie są w stanie opisać atmosfery panującej na sali widowiskowej. Ciężko o lepsze zakończenie weekendu.

czytaj więcej


8 marca - koncert fortepianowy

13 mar 2017

W środowy wieczór nasze kino rozbrzmiało dźwiękami Chopina, Paderewskiego i wielu innych znakomitych polskich kompozytorów. Wszystko za sprawą wspaniałego koncertu fortepianowego w wykonaniu Marcina Dominika Głucha, od 20 lat mieszkającego w Goteborgu.

czytaj więcej


Jak to w końcu będzie ze szkołami ?

10 mar 2017

Otrzymaliśmy pozytywną opinię Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dotyczącą zatwierdzenia sieci szkół w Złocieńcu. Zadbaliśmy o to, by dzieci były wolne od zmian, które dzieją się wokół oświaty. Poniższe informacje uznać możemy jako obowiązujące i docelowe.

czytaj więcej


Zmiana organizacji ruchu na ulicy Armii Polskiej i Wodnej

10 mar 2017

Już od 30 marca 2017 r zostanie wprowadzona stała zmiana w organizacji ruchu ul. Armii Polskiej oraz ul. Wodną w Złocieńcu, na podstawie wniosku Burmistrza Złocieńca z dnia 29.12.2016r. zatwierdzonego przez Starostę Drawskiego i komisje ds. organizacji ruchu na drogach powiatowych i gminnych w Drawsku Pomorskim.

czytaj więcejIII miejsce chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w ¼ Finału Wojewódzkiego

10 mar 2017

8-go marca w Zespole Szkół w Dobrzanach odbyły się półfinały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Powiat drawski reprezentowała drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu – zwycięzca finału powiatowego. W turnieju rywalizowały drużyny ze szkół w Dobrzanach, w Choszcznie, w Resku i SP w Złocieńcu. 

czytaj więcej


10 mar 2017

KOMUNIKAT
Burmistrza    Złocieńca

Na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami  podaje  się do publicznej  wiadomości,  że w siedzibie  Urzędu  Miejskiego w Złocieńcu przy ul. Stary Rynek 3 Zarządzeniem Burmistrza Złocieńca  Nr 22/2017 z 07 marca 2017r. został wywieszony na okres 21 dni wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży.

czytaj więcej


Szkolenie poligonowe czas zacząć!

10 mar 2017

Zgodnie z Planem Zasadniczych Przedsięwzięć na I kwartał 2017 roku, w środę 8 marca, złocieniecka Brygada wraz z wcielonymi rezerwistami oraz żołnierzami NSR uroczyście zainaugurowała szkolenie poligonowe w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

czytaj więcej


Filcaki Wioletty Ślączki i jej uczniów

09 mar 2017

„Ogranicza nas tylko wyobraźnia” – te słowa mogłyby być podsumowaniem wystawy „Filcaki” i wczorajszego finisażu. Uczniowie Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Trzcińcu okazali się świetnymi pomocnikami instruktorki Wioletty Ślączki - wspólnie stworzyli przepiękne prace wykonane techniką filcowania. 
Wystawa przez cały czas jej trwania cieszyła się wielkim zainteresowaniem – piękne filcowe obrazy, szale, a nawet odzież cieszyły oko i zaskakiwały swoją delikatnością i lekkością.

czytaj więcej


Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej nr 1

09 mar 2017

Z okazji Dnia Kobiet męska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich dziewcząt i pań miłą niespodziankę. Wraz z życzeniami dziewczynkom osłodzono ten dzień lizakiem. Natomiast panie zostały zaproszone na ciastko.

 

czytaj więcej