Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Warsztaty Bożonarodzeniowe w SP nr 1

09 gru 2016

W środę w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe. Podczas zajęć uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali ozdoby świąteczne, stroiki i bombki na choinkę. Wszystkie te rzeczy zostaną sprzedane na kiermaszu świątecznym w naszej szkole 13 i 14-go grudnia (zebrania z rodzicami) lub ozdobią choinkę miejską.

czytaj więcej


Mikołajki w Stowarzyszeniu „Uśmiech Dziecka”

09 gru 2016

W dniu 6 grudnia 2016 r. Złocienieckie Stowarzyszenie „ UŚMIECH DZIECKA” działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu zorganizowało coroczną zabawę dla dzieci specjalnej troski. Zaproszona została młodzież i dzieci  z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bobrowie, jak również dzieci należące do „Wspólnoty Misiaki”.

czytaj więcej


Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 1

09 gru 2016

„Mikołajki na sportowo- zabawnie i zdrowo”  to hasło tegorocznych obchodów  Mikołajek w Szkole Podstawowej nr 1. W ramach realizacji projektu zorganizowane zostały zawody sportowe na wesoło. Jak zawsze poprowadziły je panie Iwona Sawościanik i Wiesława Waloryszak.

czytaj więcej


Prace pielęgnacyjne w "Parku Żubra"

08 gru 2016

Trwają prace pielęgnacyjne ok. 60 drzew rosnących na terenie „Parku Żubra”( nie będących pomnikami przyrody). W zakresie prac znajduje się między innymi  wykonanie cięć sanitarnych w obrębie koron drzew, polegających na usunięciu z drzew suchych gałęzi i konarów martwych, chorych i połamanych w celu poprawy stanu zdrowotnego zadrzewień oraz likwidacji istniejących zagrożeń dla ludzi korzystających z alejek.

czytaj więcej


Mikołajki w "Promyczku"

08 gru 2016

Jak co roku wolontariusze, samorząd uczniowski, dyrektor szkoły Pani Beata Miszewska-Kozłowska oraz cała społeczność szkolna z Andersa włączyła się do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaj dla malucha z Promyczka”.

czytaj więcej


Czy znak aktywny D-6 na ul. Czaplineckiej zadziała jeszcze w tym roku ?

08 gru 2016

Informujemy, że w miesiącu listopadzie minął rok od zamontowania przez GDDKiA znaku aktywnego D-6 na ul. Czaplineckiej. Do tej pory nie doczekaliśmy się jego uruchomienia. Znak został zainstalowany na wniosek Straży Miejskiej, w konsekwencji zdarzeń drogowych z udziałem pieszych w tym jednym ze skutkiem śmiertelnym. Zainteresowanych odsyłamy do treśći korespondencji Urzędu Miejskiego w Złocieńcu z GDDKiA oddział w Szczecinie opublikowanej w tym artykule.I pozostaje nam tylko czekać…   

czytaj więcejMikołajki w Złocieńcu

07 gru 2016

Animatorzy ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej oraz grupa „Złocienieckich mamusiek„ przygotowali wspólnie spotkanie mikołajkowe dla dzieci.

czytaj więcej


Spotkanie Szkoły Cukrzycy

07 gru 2016

Zapraszamy na kolejne spotkanie Szkoły Cukrzycy 15.12.2016 godz. 16:00 Urząd Miejski. Temat spotkania: Jak żyć z cukrzycą? Spojrzenie psychologa.Samokontrola - cele i zasady. Rola wysiłku fizycznego.

czytaj więcej


O kłusownictwie na debacie

07 gru 2016

W minioną środę w sali narad Urzędu Miejskiego w Złocieńcu odbyła się kolejna debata społeczna współorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Drawsku Pomorskim oraz Burmistrza Złocieńca. Spotkanie było kontynuacją debaty, która miała miejsce kilka miesięcy temu i dotyczyła problemu kłusownictwa na wodach powiatu drawskiego.

czytaj więcej