Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Złocieniec otrzymał nową karetkę pogotowia

20 lut 2018

W dniu 20 lutego br. pod złocienieckim ratuszem odbyło się oficjalne przekazanie nowej karetki pogotowia marki Mercedes – Benz Sprinter 319 CDI o wartości ponad 620 tyś złotych dla filii WSPR w Złocieńcu. Jest to jedna z 8 karetek jakie otrzymała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

czytaj więcej


I " BIEG NIEZŁOMNYCH" w Złocieńcu

20 lut 2018

Bieg okolicznościowy dla Uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żywa lekcja historii, kształtowanie postaw patriotycznych obywateli. Sprawdzian sprawności biegowej uczniów klas mundurowych żołnierzy i mieszkańców Złocieńca oraz integracja środowiskowa społeczności uczniowskiej i żołnierskiej.

czytaj więcej


,,Harcerzem być"

20 lut 2018

W dniach 2-3 lutego członkowie 27 DSH ,,Pestki" wybrali się na zaproszenie przyjaciół do Pomierzyna (k. Kalisza Pomorskiego), gdzie wspólnie wzięli udział w biwaku o nazwie podanej w tytule artykułu. Razem bawili się, pokazując młodszym, co to właściwie znaczy być harcerzem.

czytaj więcejOtwarcie Żłobka w Złocieńcu

20 lut 2018

W piątkowe popołudnie 16 lutego br. odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka w Złocieńcu. Uroczystość rozpoczęła się poświęceniem obiektu, po czym zaproszone osoby przecięły wstęgę. Pani Dyrektor omówiła funkcjonowanie żłobka i wręczyła wszystkim zaproszonym  pamiątkowe dyplomy przyjaciela Kubusia Puchatka. Następnie nadszedł czas na przemówienia okolicznościowe i życzenia. Największą frajdę sprawił projektor multimedialny, który zachęcił do zabawy nawet dorosłych. Zaproszeni goście mogli obejrzeć piękne sale i pozostałe pomieszczenia żłobka oraz mini galerię wspomnień Żłobek kiedyś… gdzie na jednym ze zdjęć można było zobaczyć małego Lesia Dyblika.

 

czytaj więcejSpotkanie informacyjne

19 lut 2018

Prezes Zarządu WFOŚiG w Szczecinie - Radosław Grzegorczyk i Starosta Drawski - Stanisław Kuczyński zapraszają na spotkanie informacyjne.

czytaj więcej


Walentynki w Szkole Podstawowej nr 3

19 lut 2018

Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa, integracja, zdrowa rywalizacja. Takie cele miały organizowane w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu obchody walentynek. Samorząd Uczniowski przygotował świetną część artystyczną, na której prezentowane były piosenki, wiersze i krótkie scenki nawiązujące do święta zakochanych. Wykonawcami byli uczniowie klas gimnazjalnych, klasy siódmej a, klasy trzeciej b oraz klasy pierwszej b. Gościem specjalnym była Martyna Maciąg – laureatka wielu konkursów piosenek.

czytaj więcej


"Księżyc nad Buffalo"

19 lut 2018

Aktor nie ma łatwego życia. A jak dodamy kolejnego aktora, i jeszcze jednego, albo - o zgrozo! - całą aktorską rodzinę i opowiemy o zaledwie jednym dniu z ich życia, mamy przepis na idealną farsę, która bawi do łez, ale i wprowadza w zadumę. Taki właśnie był "Księżyc nad Buffalo", spektakl, który w sobotę 17 lutego przygotował dla nas Bałtycki Teatr Dramatyczny z Koszalina.

czytaj więcej