Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Wolontariusze z Andersa pomogli Zuzi

25 lut 2016

23.02.2016 r. wolontariusze z Andersa wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz Zuzi Cesak ze Złocieńca, zdiagnozowano u niej wrodzoną ślepotę Lebera typ I. Dziewczynka wymaga stałej opieki , regularnej rehabilitacji.

czytaj więcej


Patrol z Andersa w lesie

25 lut 2016

Uczniowie „ANDERSA” popołudnie 23-go lutego wykorzystali na naukę i doskonalenie umiejętności nawigacji w terenie w formule orienteeringu. Doskonalili umiejętność „czytania mapy” w lesie o znacznych przewyższeniach i bogatej rzeźbie.

czytaj więcej


Pasja,rozwój,wyzwanie...

25 lut 2016

W ZSP Andersa miało miejsce spotkanie informacyjne dla maturzystów prowadzone przez por. T. Brydzkiego z WKU w Szczecinku. Uczniowie dowiedzieli się między innymi na czym polega i kto może pełnić wojskową służbę przygotowawczą.

czytaj więcej


Time to Say Goodbye

25 lut 2016

Zachwycający, pełen radosnych wibracji koncert w wykonaniu Dariusza Stachury i Filharmonii Koszalińskiej pod dyrekcją Rubena Silvy.

czytaj więcej


Ważna informacja dotycząca budowy pomostów na jeziorach

23 lut 2016

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu - Zarząd Zlewni Środkowej i Dolnej Warty z siedzibą w Poznaniu w związku z istniejącym i powtarzającym się przed każdym sezonem letnim problemem związanym z sytuowaniem na wodach jezior urządzeń wodnych przekazuje informację dot. warunków jakie trzeba spełnić, aby uzyskać pozwolenie na budowę urządzeń wodnych m.in. pomostów

czytaj więcejŚwietna gra w tenisa stołowego

22 lut 2016

Miło mi jest przekazać informacje o zdobyciu mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym przez młodzież z ZSP Andersa. Dziewczęta:  Julia Szemiel, Patrycja Antosik i Kamila Sawicka zdobyły I miejsce wygrywając wszystkie mecze 3:0 z zawodniczkami z Drawska Pomorskiego i z Kalisza Pomorskiego.

czytaj więcej


IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny

22 lut 2016

24 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu odbędzie się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu jest promowanie kultury języka ojczystego, zwiększenie umiejętności ortograficznych i interpunkcyjnych uczniów szkół podstawowych oraz zacieśnienie współpracy między szkołami na terenie powiatu drawskiego. 

czytaj więcej


Złocieniec na trasach rowerowych „Tysiąca Jezior” i „Bałtyk Wałcz”

20 lut 2016

W piątek 18 lutego w szczecineckim ratuszu odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie „Koncepcji sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego”.  Głównym celem projektu jest rozwój turystyki rowerowej poprzez stworzenie koncepcji docelowej spójnej sieci tras rowerowych głównych i tematycznych w województwie zachodniopomorskim. Przez Złocieniec będą przebiegały dwie trasy „Pojezierna (Tysiąca Jezior)” oraz „Bałtyk Wałcz”, dobra informacja trasy traktowane będą jako priorytetowe.

czytaj więcej


Złocieniecki Budżet Obywatelski - nabór wniosków zakończony, przedstawiamy projekty mieszkańców

19 lut 2016

W dniu 18 lutego zakończył się nabór zgłoszeń projektów do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego gminy Złocieniec na rok 2016. Dzisiaj tj. 19 lutego, odbyło się pierwsze spotkanie komisji ds. budżetu obywatelskiego, która przeprowadziła ocenę formalną 6 zgłoszonych projektów.  W dniu 26 lutego odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego projekty poddane zostaną analizie merytorycznej. Poniżej przedstawiamy zestawienie złożonych projektów:

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia