Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


DEKORACJA MEDALOWA UCZNIÓW LO W ZŁOCIEŃCU

29 mar 2018

W czasie I rundy XXV Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegach na Orientację miłym momentem była ceremonia dekoracji i odbiór złotego i brązowego medalu za rywalizację w poprzednim cyklu Mistrzostw Pomorza i Kujaw przez Łukasz Szóstaka i Sandrę Barankiewicz, uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu. Zawody odbyły się 24 marca 2018 r. w okolicach Grudziądza.

czytaj więcej


Ekstremalna miłość

29 mar 2018

W roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości złocienieccy parafianie postanowili wyruszyć w Ekstremalną Drogę Krzyżową w intencji Ojczyzny oraz rządzących. Krótko przed godziną 21:00  prawie półtorej setki osób zgromadziło się w naszym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

czytaj więcej


UCZNIOWIE LO NA ZAJĘCIACH W ZUT W SZCZECINIE

29 mar 2018

22 marca, uczniowie klas o profilu biologiczno – medycznym z Liceum Ogólnokształcącego w Złocieńcu wzięli udział w zajęciach i doświadczeniach laboratoryjnych w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, zorganizowanych przez kadrę akademicką uczelni.

czytaj więcej


Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej Nr 3

28 mar 2018

21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Naszą zabawę rozpoczęliśmy od przeczytania Listu Pani Wiosny, do dzieci. W liście pani Wiosna pisała, że… „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywała podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy dzieci udowodnią, że są gotowe na jej przyjście.

czytaj więcej


KONKURS ‘’PALMY I PISANKI WIELKANOCNE’’.

27 mar 2018


KULTURA TRADYCJI WIELKANOCNYCH W POWIECIE DRAWSKIM

Do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych ok. 90 prac konkursowych

Prace zostały ocenione w czterech kategoriach:
PALMA ZESPOŁOWO, PALMA INDYWIDUALNIE, PISANKA oraz STROIK WIELKANOCNY,
w trzech przedziałach wiekowych:
- dzieci I – III klasa Szkoły Podstawowej
- dzieci IV – VI klasa Szkoły Podstawowej
- młodzież i dorośli

czytaj więcej


Pomagamy Marcinowi

26 mar 2018

Marcin Suszko mieszkaniec Rzęścnicy potrzebuje pieniędzy na kolejną operację. Zachęcamy do wsparcia. Zbiórkę prowadzi Fundacja Magia Serca. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej


Najtrudniej jest uwierzyć w siebie

26 mar 2018

W dniach 23, 24 marca 2018r. młodzież klas VII, kl.II i III gimnazjum oraz rodzice uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez pana Sławomira Pyrko (profilaktyk - praktyk, terapeuta uzależnień, muzyk).

czytaj więcej


Egzamin żołnierzy Służby Przygotowawczej w 2 BZ

26 mar 2018

W zimowej scenerii pierwszych dni wiosny, 187 żołnierzy z  Ośrodka  Szkolenia Służby Przygotowawczej odbyło egzamin kończący blisko 3 miesięczne szkolenie podstawowe w 2 Brygadzie Zmechanizowanej Legionów imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu .

czytaj więcej