Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


Wędrówki historyczne z Jarosławem Leszczełowskim - druga wędrówka "Śladami włókiennictwa"

22 lip 2020

Już w najbliższą sobotę 25 lipca 2020r. o godz. 16:00 zapraszamy do udziału w drugiej z 4 wędrówek historycznych po Złocieńcu z Jarosławem Leszczełowskim. Spotykamy się na ul. Staszica obok mostu na rzece Drawie. Wędrówki zostaną przeprowadzone na podstawie przewodnika historycznego Złocieniec. Historia, ciekawostki, legendy. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

czytaj więcej"Wizja Zero" konkurs z nagrodami organizowany przez KRUS

22 lip 2020

30 czerwca 2020 r. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego konferencją prasową zainaugurowała tegoroczne działania w ramach realizacji Strategii „Wizja Zero”. Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego. Więcej informacji TUTAJ

czytaj więcej


Znaleziono psa

21 lip 2020

Straż Miejska w Złocieńcu zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu właściciela zwierzęcia oraz zaprasza osoby chętne do jego adopcji, które będą w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki do życia. Młody pies (około 3-4 miesięcy) od kilku błąkał się po miejscowości Bobrowo. Prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Złocieńcu, ul. Wolności 10, pok. 21 lub pod nr telefonu: 94 36 71 272 lub 943672022, wew. 29.

Przypominamy również o zgłaszaniu i informowaniu Straży Miejskiej o wszelkich zwierzętach domowych  zaginionych jak i odnalezionych na terenie naszej gminy.

czytaj więcej