Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

#ChceMiSie. 11 maja Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce.

10 maj 2017

11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

czytaj więcej


DOBRE I ZŁE PRZYJAŹNIE – spotkanie autorskie z Elżbietą Zubrzycką

10 maj 2017

Dr Elżbieta Zubrzycka – biolog i psycholog, założycielka i prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Po studiach w Poradni Nerwic zajmowała się terapią rodzin. Na Uniwersytecie Gdańskim wykładała psychologię, a obecnie prowadzi Wydawnictwo GWP, którego misją jest wspomaganie rozwoju osobistego poprzez edukację. Lubi ludzi i zawsze się nimi zajmowała. Jej pasją jest spotykanie ludzi i opowiadanie im o książkach, dzięki którym można podnieść jakość własnego życia i cieszyć się nim w pełni. Pisze i wydaje książki dla dzieci z myślą o tym, aby w ten sposób rodzice i wychowawcy wzajemnie się wspierali i wymieniali doświadczeniem.

czytaj więcej


IV Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin

10 maj 2017

Dnia 6 maja 2017 roku w hali Studium WFiS UJ ul.Piastowska 26 w Krakowie odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. W Mistrzostwach uczestniczyło 104 studentów z 34 uczelni. Klub Karate Kyokushin Złocieniec reprezentował Jakub Pawłowicz, który studiuje na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W kategorii kumite -75 zajął III miejsce, uległ po zaciętym półfinale po dwóch dogrywkach. Przypomnijmy, że w 2015 roku Kuba był najlepszy a w 2016 był drugi w tej wadze.

 

 

 

czytaj więcejTutoring - nowe metody, nowa jakość szkoły

09 maj 2017

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu jest jedyną szkołą ponadgimnazjalną w województwie zachodniopomorskim, która została zakwalifikowana do wdrażania Tutoringu Szkolnego, ogólnopolskiego projektu pt. „Wychować człowieka mądrego”, finansowanego przez MEN. 

czytaj więcej


8 maja – 72 rocznica zakończenia II Wojny światowej

09 maj 2017

W 72 rocznicę zakończenia II Wojny światowej, na Cmentarzu komunalnym w Złocieńcu w kwaterze poległych żołnierzy Wojska Polskiego, przybyłe delegacje władz samorządowych, Wojska Polskiego, szkół i przedszkoli, zakładów pracy i organizacji społecznych złożyli kwiaty na grobach polskich żołnierzy przy Pomniku w “Hołdzie Poległym Żołnierzom”, którzy polegli lub zmarli od poniesionych ran wiosną 1945 roku w walkach o zdobycie Wału Pomorskiego.Burmistrz Złocieńca złożył też wiązankę kwiatów na pomniku Żołnierza Polskiego przy ul. Czaplineckiej.   

czytaj więcej


Spotkanie w sprawie możliwości pozyskania środków finansowych z UE

08 maj 2017

Gmina Złocieniec przystąpiła do opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji. Program Rewitalizacji to dokument dotyczący Miasta rozumianego nie tylko jako Urząd Miejski, który ma włączyć wszystkich zainteresowanych i pozwoli określić priorytetowe działania zmierzające do poprawy jakości życia na obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

czytaj więcej


Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

04 maj 2017

Zespoły Złocienieckiego Ośrodka Kultury, młodzieżowe ZŁOCIENIE i SUKCES oraz dla dorosłych STYL, zdobyły wyróżnienia podczas Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych, który 2 maja odbywał się w Drawsku Pomorskim. Instruktorką zespołów jest Małgorzata Szumlańska.​ Gratulujemy!

czytaj więcej


Święta majowe w SP1

04 maj 2017

28 kwietnia w naszej szkole panowała uroczysta i odświętna atmosfera. Cała społeczność szkolna przyszła w galowych strojach z przypiętymi kotylionami lub z biało- czerwonymi chorągiewkami w ręku. Na sali gimnastycznej naszą uwagę przykuły ciekawe dekoracje.  Wszystko to z okazji obchodów majowych świąt: rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. To święta ważne dla każdego Polaka. Polska może się poszczycić uchwaleniem pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Święto 3 Maja  zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia jej przez Sejm Wielki 3 maja  1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję.

czytaj więcej • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2017-06-01

Dzień Dziecka