Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Poswięcenie kościoła w Darskowie

30 cze 2017

W dniu 29 czerwca 2017r. odbyła się uroczystość ponownego poświęcenia Kościoła p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła  w Darskowie. Mszy świętej z obrzędem poświęcenia świątyni przewodniczył  biskup Paweł Cieślik. Po latach remontu, znowu możemy podziwiać piękno tej urokliwej świątyni,  wybudowanej pod koniec XVIII w. w stylu rokokowym.  

czytaj więcej


Tablica edukacyjna dla Zespołu Szkół

29 cze 2017

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Koła Łowieckiego Żbik –Budowo,
a szczególnie jego szefa, Wiesława Fabisińskiego, teren przed Zespołem Szkół w Złocieńcu (Budowo) wzbogacił się o dodatkowy element wystroju.Jest nim tablica edukacyjna informująca o zwierzętach żyjących w okolicznych lasach. Jest oczywistym, że każdy z nas teoretycznie wie „ co w trawie piszczy,” jednak żeby temat zgłębić trzeba dotrzeć do źródła.

czytaj więcej


Wycieczka Szlakiem Zdobywców Wału Pomorskiego

29 cze 2017

W dniu 13 czerwca uczniowie klasy 4a i 5b pod opieką pań Iwony Sawościanik, Wiesławy Waloryszak, Doroty Mogilewskiej i Wiesławy Szuflickiej wzięli udział w wycieczce „Szlakiem Zdobywców Wału Pomorskiego”. Wycieczka była odpowiedzią na konkurs ogłoszony przez pana burmistrza Krzysztofa Zacharzewskiego. Uczniowie zgłosili projekt konkursowy w formie makiety i gry planszowej. Przedstawili cele i założenia programowe wycieczki, które okazały się na tyle ciekawe, że zostały poparte dofinansowaniem kosztów przejazdu.

czytaj więcejMityng lekkoatletyczny - relacja

27 cze 2017

W mityngu lekkoatletycznym zorganizowanym przez MKS "Junior Złocieniec", który odbył się w sobotę 24 czerwca br. na  Stadionie Miejskim w Złocieńcu, udział wzięło 220 zawodników z 19 klubów sportowych. Co ciekawe, podczas zawodów ustanowiono ponad 60 rekordów życiowych, a sześć osób poprawiło obowiązujące do tej pory rekordy złocienieckiej areny.

czytaj więcej


Noc Kupały w Złocieńcu

27 cze 2017

Piątek 23 czerwca był dniem szczególnym, nie tylko ze względu na zakończenie roku szkolnego - nad jeziorem Maleszewo przy ul Śląskiej spotkaliśmy się by świętować Noc Kupały. Choć pogoda wbrew wszystkim prognozom nie dopisała (było deszczowo i mokro), atmosfera była gorąca i bardzo słoneczna, za sprawą naszych gości - Teatr Ewolucji Cienia z Poznania, Rycerzy Grodu Sokoła ze Złocieńca oraz zespołu Incydent.

czytaj więcej


U w a g a zmiana adresu siedziby delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków

27 cze 2017

 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 03.07.2017r. siedziba Delegatury WUOZ mieścić się będzie pod adresem: ul. Zwycięstwa 125, 75-602 Koszalin Następuje również zmiana numerów telefonicznych – nowy numer centrali Delegatury: 94/3408152 Adresy e-mail pozostają bez zmian

W dniach od 26.06.2017 do 07.07.2017r. będą trwały czynności związane z przeprowadzką – za ewentualne utrudnienia przepraszamy. Archiwum Delegatury będzie nieczynne do dnia 31.08.2017r.

czytaj więcejKulki, kulki i po kulkach ...

26 cze 2017

Otwarty Turniej Rekreacyjny w boule dubletów „Złocieniecka Petanque” już za nami! 12 par bawiło się i rywalizowało sportowo ze sobą w Boule w sobotnie przedpołudnie na Orliku przy Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu. Kierownikiem zawodów był p. Leszek Modrzakowski, a Sędzią głównym p . Krzysztof Baran.

czytaj więcej


Zakończenie Roku Harcerskiego

26 cze 2017

,,Nie do wiary jak szybko płynie czas'' to słowa pewnej piosenki, z którą każdy z nas może się zgodzić. 23 czerwca odbyła się uroczysta zbiórka kończąca Rok Harcerski 2016/2017 w 27 Drużynie Starszoharcerskiej ,,Pestki".  Podsumowaliśmy na niej naszą pracę, postawiliśmy kilka planów na przyszłość i przede wszystkim dobrze się bawiliśmy.

czytaj więcej