Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

MKS Olimp Złocieniec zaprasza na treningi

04 maj 2016

MKS Olimp Złocieniec zaprasza na treningi w sekcji piłki nożnej w kategorii wiekowej SKRZAT. Treningi odbywać się będą na boisku Orlik przy Gimnazjum Nr 1 w Złocieńcu w dniach:  wtorek, środa, piątek o godz. 18:00. Pierwszy trening już dziś 04.05.2016r. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej


Uczniowie odkrywali tajemnice Bornego Sulinowa

04 maj 2016

W ramach lekcji historii uczniowie LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa oraz Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu  pod kierunkiem Pani Ewy Kilian i Pani Bogusławy Jarosz poznawali Borne Sulinowo, miasto którego przez lata nie było na mapach Polski.

 

czytaj więcej


4 maja Dzień Strażaka

04 maj 2016

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim Strażakom składam serdeczne podziękowania za wykazywanie pełnej gotowości w realizacji trudnych zadań chroniących życie, zdrowie i mienie ludzkie.

Gotowość niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują nie bacząc na własne niebezpieczeństwo to działanie wpisane w strażacką codzienną służbę. Dziękuję za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu tych obowiązków.

Życzę bezpiecznych powrotów z akcji ratowniczych, dobrego zdrowia, wszelkiej pomyślności, aby trud jaki podejmujecie był dla Was źródłem osobistej satysfakcji i dalszego społecznego uznania.

 

                                                               Burmistrz Złocieńca

                                                            Krzysztof Zacharzewski

czytaj więcej


Informacja

04 maj 2016

Zarząd Dróg Powiatowych w Drawsku Pomorskim informuje, że od dnia 15.04.2016 r. systematycznie co piątek i sobotę będą sprzątane ulice powiatowe w mieście Złocieniec. Utrzymaniem porządku w pasie ulic powiatowych zajmować się będzie firma „Błysk” z Czaplinka.

czytaj więcej


225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

03 maj 2016

225 lat temu, 3 maja 1791 roku. uchwalona została Konstytucja 3 maja - ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją. Złocienieckie obchody tej  rocznicy rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w Kościele WNMP w Złocieńcu

czytaj więcejŚwięto Konstytucji w Szkole Podstawowej nr 1

02 maj 2016

Koło historyczne, chór szkolny i zespół taneczny klas pierwszych przygotowali uroczystą otwartą lekcję historii. Program nawiązywał do najważniejszych świąt pierwszych dni maja: rocznicy wstąpienia do UE, Święta Flagi i Święta Konstytucji.

czytaj więcej
Informacja

29 kwi 2016

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Złocieńcu, Sekcja Świadczeń Rodzinnych i Wychowawczych informuje, że od 1 maja 2016 r. wydaje  i przyjmuje  wnioski o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500+”

czytaj więcej