Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Nie tylko gwoździe

01 lut 2016

Kiedy Jezus był przybijany do krzyża, prosił: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią”. Uświadomcie sobie, że to nie była modlitwa tylko za tych, którzy mieli młotki i gwoździe. To jest też modlitwa za mnie i za każdego z nas - mówił bp Edward Dajczak w Złocieńcu. 

Złocieniecka świątynia pw. Wniebowzięcia NMP była kolejnym przystankiem na trasie peregrynacji krzyża i ikony – symboli Światowych Dni Młodzieży.

czytaj więcej


„ Nowy plac zabaw i remont przystanku autobusowego na Osiedlu Budowo”

01 lut 2016

Pod koniec  2015 r. Burmistrz Złocieńca podpisał z Agencją Mienia Wojskowego w Szczecinie umowę użyczenia nieruchomości  z przeznaczeniem na budowę placu zabaw. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Kosynierów na Osiedlu Budowo, w miejscu gdzie w 2015r. miał powstać plac zabaw z konkursu „Podwórko Nivea”.  W budżecie gminy Złocieniec na rok 2016 zaplanowano środki finansowe na ten cel i w roku 2016 gmina rozpocznie realizację tego przedsięwzięcia.

czytaj więcej„Bezpieczne i kolorowe ferie ze Strażą Miejską"

29 sty 2016

Jak co roku przed feriami odbyło się  spotkanie pod hasłem „BEZPIECZNE I KOLOROWE FERIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ”, dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Celem  było zapoznanie dzieci w ciekawy i praktyczny sposób z zasadami bezpieczeństwa w okresie zimowym – a w szczególności w czasie trwania ferii zimowych.

czytaj więcejInformacja dla właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe

29 sty 2016

Referat Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Złocieńcu zawiadamia o wprowadzeniu ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Zapraszamy do zapoznania się z informacją.

czytaj więcej
Znaleziono klucze

28 sty 2016

Znaleziono klucze w okolicach  "Gęsiej Łączki" nad jez. Siecino w Cieszynie.

Właścicieli kluczy prosimy zgłosić się po odbiór w Urzędzie Miejskim w Centrum Informacji Turystycznej w Złocieńcu (ul. Stary Rynek 6 )

czytaj więcej