Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności

Praca w lodowozie „Krówce”

22 cze 2017

Poszukujemy osoby pogodnej, pracowitej z prawem jazdy (B !!!) do pracy sezonowej od zaraz, na cały okres wakacyjny i na miesiąc wrzesień.
Doświadczenie w gastronomii lub umiejętność odróżnienia truskawki od wiśni mile widziana. Praca w lodowozie „Krówce” to jazda po okolicy luksusowym, klimatyzowanym Fiatem Ducato i sprzedawanie najlepszych lodów pod słońcem. Kontakt z uroczym klientem, który docenia to, że przyjeżdżamy z prawdziwymi lodami. Przygoda życia, jeśli ktoś akurat lubi takie przygody.

czytaj więcej


II Powiatowy Konkurs Literacki ,,W świecie przygód Mikołajka”

22 cze 2017

25 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Złocieńcu odbył się II Powiatowy Konkurs Literacki ,,W świecie przygód Mikołajka”. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny piątoklasistów ze szkół Powiatu Drawskiego. Celem konkursu było przybliżenie uczniom książek J.JSempe i R.Goscinnego- autorów serii o przygodach Mikołajka oraz integracja uczniów z różnych szkół.

czytaj więcejKOMUNIKAT: PRZERWA W DOSTAWIE WODY

21 cze 2017

Komunikat!

W związku z prowadzonymi pracami na sieci wodociągowej (montaż punktu pomiarowego), Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o w Złocieńcu informuje, że w dniu 22.06.2017r. w godzinach 8:00 - 11:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w ulicy Sikorskiego, Wolności, Stary Rynek. Wobec powyższego ZWiK prosi o wcześniejsze zaopatrzenie się w wodę. Za zaistniałe nieudogodnienia przepraszamy. 

czytaj więcejBudowa złocienieckiego żłobka trwa...

21 cze 2017

Gmina Złocieniec uzyskała dofinansowanie na utworzenie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 (żłobek) w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "MALUCH plus" 2017 (Moduł 1). W związku z ogłoszeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyników konkursu „MALUCH plus” 2017 Wojewoda Zachodniopomorski dokonał podziału środków na poszczególne moduły. Gmina Złocieniec uzyskała dofinansowanie w wysokości 203 664,33 zł na utworzenie żłobka z przeznaczeniem dla 24 dzieci. Dofinansowanie dotyczy budowy żłobka.

czytaj więcej


UKS Traper w Warszawie na XXVI Pucharze Najmłodszych BnO

20 cze 2017

Biegiem sztafetowym w Parku Kultury Powsin zakończono w niedzielę 18 czerwca tegoroczny Puchar Najmłodszych w Biegach na Orientację. Trwał on od piątku 16 czerwca, gdzie rozpoczęto rywalizacje biegiem sprinterskim, w którym uczestniczyło ponad 400 dzieci. Trasy poprowadzone zostały po typowym ursynowskim osiedlu z nieregularną zabudową oraz po przylegającym do niego Parku Odkrywców Polskich.

czytaj więcej


Zespół „Styl” w Koserow

20 cze 2017

Zespół taneczny „ Styl” uświetnił imprezę pn. „Wyspa Uznam Tańczy” złocienieckiego miasta partnerskiego. W sobotę panie z Uniwersytetu III Wieku zaprezentowały się w pięciu układach. Instruktorem zespołu jest Małgorzata Szumlańska. Wystąpiły również zespoły tańca ludowego z Koserow oraz z Cottbus w Niemczech

czytaj więcej


Spacer Historyczny z Jarosławem Leszczełowskim

20 cze 2017

Dzień 17 czerwca br. mimo niekorzystnej aury pogodowej przyciągnął nie małą grupę pasjonatów historii Złocieńca, którzy wraz z prowadzącym  Jarosławem Leszczełowskim, mogli uczestniczyć w „Spacerze Historycznym po Złocieńcu”.

czytaj więcej


Zakończenie roku ARA 2016/2017

20 cze 2017

W środę 14 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok kulturalny Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Z tej okazji przygotowaliśmy finałowy koncert, podczas którego wystąpiły wszystkie grupy artystyczne skupione wokół Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Przed koncertem dzieci wraz z instruktorkami malowały wielkie wakacyjne dzieło, a po wielkim finale na scenie naszego kina wystąpił Baltic Neopolis Quartet wraz z solistką Anną Steinkogler grającą na harfie

czytaj więcej