Złocieniec miasto z klimatem

Aktualności


Nowe samochody dla OSP w Nowym Worowie

16 gru 2019

W dniu 14 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Worowie. Przekazano nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy VOLVO FL 280 oraz Ford Transit. Nowy pojazd VOLVO wyposażony jest w zbiornik o pojemności 6000 l, autopompę, wyciągarkę 8 tonową oraz maszt oświetleniowy. Samochód jest przeznaczony do gaszenia pożarów oraz ratownictwa technicznego, medycznego oraz wodnego.

czytaj więcej


LICEALIŚCI NA POMORSKIM UNIWERSYTECIE MEDYCZNYM

16 gru 2019


Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie zorganizował 12 grudnia dla uczniów liceów o profilu biologiczno–chemicznym, objętych patronatem w zakresie dydaktyczno–naukowym, konferencję, w której wzięli udział złocienieccy licealiści. Spotkanie z przedstawicielami kadry PUM rozpoczęło się od zaprezentowania szerokiego wachlarza kierunków, jakie uczelnia proponuje absolwentom szkół średnich i przedstawienia wymogów, jakie należy spełnić, aby zostać włączonym do grona studentów PUM.

czytaj więcej


# Berlin

16 gru 2019

10 grudnia 2019r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu uczestniczyli w wycieczce do Berlina. Program obejmował spacer z przewodnikiem Aleją Unter den Linden od Bramy Brandenburskiej do Wyspy Muzeów oraz wizytę na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Miłemu pobytowi sprzyjała piękna pogoda oraz wyjątkowa świąteczna atmosfera stolicy Niemiec. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. Opiekunami wycieczki byli: Aleksandra Jurasz-Kozieł, Aleksandra Lezler-Leszczełowska, Ewa Kilian oraz Monika Klimczak.

czytaj więcej


Złocieniecki Klub Morsów

13 gru 2019

W dniu 08.12.2019 nad j. Siecino Złocienieckie Morsy przeprowadziły Mikołajkowe Morsowanie oraz symboliczną zbiórkę słodyczy i owoców dla wychowanków Placówki Opiekuńczo Wychowawczej z Drawska Pomorskiego. Zebrane słodkości a także owoce zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor Magdaleny Madalińskiej oraz podopiecznych dzieci. Podczas wspólnych rozmów przy pięknie ozdobionym świątecznym stole dało się wyczuć radość oraz wdzięczność dzieciaków. Wiara w ludzi oraz bezinteresowną pomoc podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia niewątpliwie pozytywnie wpłynie na relacje oraz samopoczucie wychowanków.  

czytaj więcej


PILNE !!!

13 gru 2019

Straż Miejska w Złocieńcu zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu pochodzenia dwóch suczek, które pojawiły się pod koniec listopada w okolicy miejscowości Lubieszewo.

czytaj więcej„Zima nie zaskoczyła drogowców w Złocieńcu”

12 gru 2019

W bieżącym sezonie zimowym ZGM Sp. z o.o. doposażył wielofunkcyjny pojazd w piaskarkę marki Schmidt oraz pług odśnieżający marki Jards. Nowoczesny pojazd wielofunkcyjny pozwala na sterowanie urządzeniami bezpośrednio z kabiny kierowcy. W zależności od sytuacji kierowca może sterować kątem sypania piaskarki oraz dawką mieszanki do posypywania drogi. Pojazd wielofunkcyjny obecnie pełni funkcję piaskarki ale jest także wykorzystywany do przewozu kontenerów z odpadami.

czytaj więcej


AWANSOWAŁ DO ETAPU OKRĘGOWEGO OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ

12 gru 2019

Krystian Kaziszyn z kl. II LO o profilu mundurowym został zakwalifikowany do etapu okręgowego XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, którego wynik z eliminacji szkolnych uplasował go w pierwszej dziesiątce 24. najlepszych w województwie. Zawody Okręgowe Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się w Szczecinie 10. stycznia 2020 r. Licealista zdobywa wiedzę i umiejętności ekonomiczne na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych pod kierunkiem Pani Grażyny Waneckiej, nauczycielki przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

czytaj więcej


Relacja z rajdu harcerskiego

12 gru 2019

W dniach 29-30 listopada razem z WDH NS ,,16 Azymut" oraz Patrolem Ogniki spotkaliśmy się na biwaku w Drawsku Pomorskim. Rozpoczęliśmy od apelu. Następnie odbyła się uroczysta kolacja, w trakcie której mogliśmy bliżej poznać członków innych drużyn, zjeść przygotowane przez nas przysmaki i zapoznać się z piosenką o Betlejemskim Świetle Pokoju (więcej o tej akcji niebawem). Po niej udaliśmy się na wysłuchanie prezentacji Druhen Kingii, Julii i (w odwiedzinach) Wiktorii. Druhny opowiadały o Zlocie Grunwaldzkim, pokazywały zdjęcia i filmy, wspominały. Po chwili odpoczynku pod okiem Druhen Kingi i Ani wykonywaliśmy kartki bożonarodzeniowe. Odbyło się także świeczkowisko, na którym dowiedzieliśmy się troszkę więcej o BŚP i mogliśmy poznać nowe piosenki, a także wspomnieć miłe chwile związane z tymi śpiewanymi już nie po raz pierwszy.

czytaj więcej


 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia