Złocieniec miasto z klimatem

W zeszłym tygodniu złocieniecki ratusz odwiedził Krystian Zalewski Wicemistrz Europy na 3000m prz. oraz jedyny europejczyk – finalista Mistrzostw Świata na 3000m prz. (pierwsze kroki stawiał w Złocieńcu, dzisiaj reprezentuje barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego Barnim Goleniów) Podczas wizyty Krystian odebrał kalendarze na 2016 r., zaprojektowane przez Referat Strategii, Rozwoju Gospodarczego i Promocji. Kalendarze wydrukowane zostały dzięki wsparciu finansowemu Pana Andrzeja Daniłowicz, właściciela Stacja Paliw MOYA Złocieniec oraz częściowo sfinansowane ze środków gminy Złocieniec.

Sportowiec osobiście podziękował burmistrzowi oraz sponsorowi wręczając kalendarze w własnym autografem. Podczas rozmowy, Krystian przedstawił plany treningowe na najbliższy czas, które zapoczątkowały okres przygotowań do XXXI letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, w sierpniu 2016 r.

Od 29 listopada bierze udział w obozie sportowym w Monte Gordo (Portugalia) a w styczniu leci do Potchefstroom (RPA). Życzymy owocnych treningów, które mamy nadzieję pozwolą na zajęcie wymarzonego podium na Igrzyskach Olimpijskich.

Nie zapomnieliśmy też o Was, już wkrótce ogłosimy konkurs w którym będziecie mogli wygrać kalendarze własnoręcznie podpisane przez Krystiana.