Złocieniec miasto z klimatem

W dniu 15 maja odbyły się drużynowe spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Złocieńca.

Zawody rozpoczęły się przywitaniem uczestników i krótką odprawa techniczną. O godzinie 7: 30 szesnaście drużyn ruszyło do boju, czas wędkowania 5 godzin.

Pogoda sprzyjała zawodnikom, z wody dochodziły wiadomości o złowionych rybach, a w szczególności o dużym szczupaku złowionym przez kol. Mieczysława Seidla.  Łącznie zawodnicy zgłosili sędziom 11 szczupaków i 6 okoni. Największy szczupak kol. Mietka miał 68 cm a okoń złowiony przez kol. Mieczysława Sobczaka 35 cm. Jak widać po wynikach Mietki to dobrzy wędkarze. Najlepszym wynikiem zawodów okazał się Bogumił Nowakowski, który złowił dwa szczupaki. Dziesięć drużyn zapunktowało. a oto wyniki :

 

I miejsce : Bogumił Nowakowski, Sebastian Grzelak 1750 pkt

II miejsce : Krzysztof Tynny, Robert Nicia 1500 pkt

III miejsce : Mieczysław Seidel, Adam Wysokiński 1450 pkt

IV miejsce : Mirosław i Maciej Książek 1050 pkt

 

Na zwyciężców zawodów czekały puchary i nagrody rzeczowe, które zawodnikom wręczył w imieniu Burmistrza Złocieńca - Krzysztofa Zacharzewskiego, prezes koła Tomasz Łajczak. Nagrodzeni zostali również pogromca największego szczupaka. kol. Mieczysław Seidel oraz najmłodszy zawodnik, który złowił szczupaka 61 cm, 12-letni Maciej Książek.

 

Gratulujemy zwycieżcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i zapraszamy na kolejne zawody organizowane przez nasz koło.

Kolejne zawody już 12 czerwca na jez. Lubie.

Zapraszamy

 

Fundatorami nagród byli:

Burmistrz Złocieńca - Krzysztof Zacharzewski

Koło PZW KARP Złocieniec

 

tekst, zdjęcia: Tomasz Łajczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wpisany przez: Beata Borzeska