Złocieniec miasto z klimatem

 W poniedziałek  13 marca 2017 w ZSP im. gen. Wł. Andersa w Złocieńcu odbyły się zawody w piłkę ręczną szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Drawskiego. Gospodarze imprezy sportowej, którzy zajęli pierwsze miejsce w kategorii chłopców i drugie miejsce w kategorii dziewcząt,  gościli drużyny z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego.  Zawody odbyły się w formule „każdy z każdym”.

 

Pierwszy mecz, zawsze trudny, chłopców z LO Andersa z chłopcami z Drawska Pomorskiego mimo prowadzenia uczniów ze Złocieńca przez całe niemal spotkanie, zakończył się remisem, co trenera i zawodników trochę przygnębiło. Jednak po analizie, drużyna wynik remisowy z byłymi mistrzami uznała za dobry. Drugi mecz zespół rozegrał  z dobrze technicznie grającymi uczniami z Kalisza Pomorskiego.  Mając w drużynie zawodników  ambitnych, sprawnych fizycznie i z niemałymi umiejętnościami drużyna pokazała, że może wygrać  prowadząc w meczu od początku do końca, zachowując  5. bramkową przewagę,  co dało chłopcom pierwsze miejsce w turnieju.

Skład drużyny: Ernest Drożdzyk , Kamil Zygan, Filip Wołyniec, Marcin Turalski, Kacper Trzaskowski, Szymon Smyk, Bartosz Kiełbasa, Krystian Dudzik, Jakub Krasuski, Maciek Kamiński, Adrian Zyguła, Szymon Gorowiec, Kacper Pilarczyk.

Mecze dziewcząt również stały na wysokim i przyniosły wiele emocji. Drużyna z LO Andersa zajęła drugie miejsce w turnieju.

Skład drużyny : Natalia Pikula, Wiktoria Banasiak, Wiktoria Senkowska,  Kamila Sawicka , Aleksandra Lewandowska, Oliwia Bartnik, Natalia Sapikowska, Paulina Pojasek, Roksana Oleszkiewicz, Klaudia Jacyk, Katarzyna Mazur, Kaja Korpysa.  

Tekst: Włodzimierz Rutkowski

Zdjęcia: Julia Mikulec

Wpisany przez: Sebastian Kuropatnicki