Złocieniec miasto z klimatem

Reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego Andersa w Złocieńcu wzięli udział w zawodach wojewódzkich w strzelectwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów pod nazwą „O srebrne muszkiety”, które odbyły się w Szczecinku. Drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce. Zawody organizowane przez bractwo kurkowe ze Szczecinka pod patronatem kuratorium oświaty w Szczecinie, odbyły się na strzelnicy przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Szczecinku. Strzelanie odbywało się z karabinków sportowych 5,6 mm na dystansie 50m w pozycji leżąc bez podpórek. Zawody te, to oficjalne mistrzostwa województwa szkół ponadgimnazjalnych w strzelectwie sportowym.

W zawodach wzięli udział: Paulina Kozieł , Wiktoria Ingram, Wiktoria Senkowska oraz Paweł Pietruszka, Konrad Bieniecki, Wojciech Chromiński. Dziewczęta zajęły 2. miejsce w województwie w strzelectwie sportowym szkół ponadgimnazjalnych, a chłopcy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęli 5 miejsce.

Dziękuję wszystkim startującym i tym co pomagali przygotować młodzież do zawodów, Panu Krzysztofowi Waneckiemu i Panu Zbigniewowi Lichwie, działającym w klubie złocienieckim CEL. Dziękuję za poświęcony czas i liczę na dalszą współpracę.

tekst i zdjęcia: Włodzimierz Rutkowski

Wpisany przez: Beata Borzeska