Złocieniec miasto z klimatem

„Czy Antonii Macierewicz jest powiązany z rosyjską mafią i kremlowską władzą? Kto stoi za aferą taśmową? Odpowiedzi, na te i inne pytania, mogliśmy poznać od samego autora książki pt. „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasza Piątka, którego dnia 10 października br. gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu za sprawą głównych organizatorów tego wydarzenia tj. Przedstawicieli Księgarni BookBook.

"Macierewicz i jego tajemnice" jest wynikiem 18-miesięcznego dziennikarskiego śledztwa badającego kontakty szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. Książka odsłania niepokojące kulisy powiązań obecnego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza z rosyjskim wywiadem wojskowym. Jej głównym wątkiem są kontakty szefa MON z gangsterem i oligarchą Siemionem Mogilewiczem oraz politykami Kremla. Autor dokumentuje swoje tezy setkami odniesień do źródeł, jak również pięcioma mapami szczegółowo ilustrującymi sieć powiązań pomiędzy Macierewiczem a rosyjską mafią.

Mieszkańcy Złocieńca i okolic, którzy licznie przybyli na spotkanie, czynnie wzięli udział w dyskusji na temat książki, sytuacji politycznej w kraju i za granicą. Pisarz zdradził nam, że wkrótce ukaże się druga książka z gatunku literatury faktu.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zapoznali się z książką o Antonim Macierewiczu i jego tajemnicach zapraszamy do wypożyczalni naszej biblioteki.

Wpisany przez: Beata Borzeska