Złocieniec miasto z klimatem

Można wziąć udział w marszu niepodległości, można pójść na koncert patriotyczny, ale.... można też przejechać w Patriotycznej Paradzie Motocyklowej ! Każdy sposób jest dobry na uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

"VII Motocyklowa Parada Niepodległości" , to spektakularny i największy na Pojezierzu Drawskim Patriotyczny Zjazd Motocykli zorganizowany przez Bractwo Miłośników Motocykli PANCERNY. To wyjątkowa i radosna celebracja listopadowego święta.

Już od 7 lat motocykliści wyruszają z Czaplinka i przejeżdżają w paradzie około 65 km przez tereny trzech gmin Powiatu Drawskiego (gm Czaplinek, gm Wierzchowo Pom , gm Złocieniec). Kolumna motocyklistów z biało-czerwonymi flagami przy Pomnikach Pamięci Narodowej składa hołd poległym żołnierzom i zapala znicze.

- Ja z domu wyjechałem o 8 .00 żeby dotrzeć tu do Czaplinka na VII Motocyklową Paradę Niepodległości, a o 2.00 w nocy wróciłem Hamburga w Niemczech – mówi Krzysiek z Trzcianki, który przyjechał na Paradę już trzeci raz. Trzeba być Twardzielem, żeby jechać 100 km przy temperaturze odczuwalnej minus 2 stopnie.

Pierwsi Motocykliści pojawili się w Czaplinku o godz. 10.00. Na parkingu przy jeziorze Drawskim wypili gorącą kawę lub herbatę, zjedli pączka i około godziny 11.00 rozpoczęli świętowanie.

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie Burmistrz Czaplinka wygłosił okolicznościową mowę i przywitał wszystkich zebranych motocyklistów. Dalej już było słychać warkot ryczących 160 jednośladów przyozdobionych patriotycznymi symbolami, z wytrwałymi motocyklistami, którzy ruszyli w wyznaczoną trasę VII Motocyklowej Parady Niepodległości. Parada udała się z Czaplinka do Wierzchowa Pomorskiego, a dalej do Złocieńca, gdzie powitał ich Burmistrz Miasta oraz Starosta Powiatu Drawskiego. Następnie motocykliści udali się z powrotem do Czaplinka na zakończenie uroczystości. Wytrwałych motocyklistów, którzy uczestniczyli minimum w trzech Paradach otrzymali Krzyż TWARDZIELA. To zasłużone odznaczenie, bo i w tym roku pogoda nie dopisała, a jednak uczestnicy jednomyślnie odpowiadają, że nie wyobrażają sobie, aby przez deszcz i mróz ,wiatr zrezygnować z udziału w imprezie!

- To już moja siódma parada – mówi Tomek ze Złocieńca. - Nie wyobrażam sobie, żeby mnie tutaj nie było. Jeździłem już w gorszych warunkach, a patriotyczny zlot uwielbiam. To jest nasz sposób na spędzanie święta niepodległości! Chwała BMM PANCERNY za zorganizowanie Motocyklowej Parady Niepodległości

Motocykliści przyjechali z rożnych miast Pomorza i Wielkopolska byli miedzy innymi z Poznania , Krotoszyna, Koszalina ,Miastka , Gryfic , Choszczna. Szczecina ,Trzcianki Czarkowa, Szczecinka, Złocieńca, Drawska Pom ,Połczyna Zdr, Karlina ,Wałczą, Pily oraz innych nie wymienionych miejscowość . Paradę prowadziły Wozy Strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej z Czaplinka ,Wierzchowa Pom .Złocieńca

Przyjechałem na Parad po raz pierwszy - mówi Darek z Krotoszyna który przejechał 300 km żeby tu dotrzeć mimo chłodu a miejscami opadów. Na pewno przyjadę w następnym roku ,jest to Parada dla prawdziwych Twardziel którzy w ten sposób świętują Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

 

BMM PANCERNY

Wpisany przez: Beata Borzeska

 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia