Złocieniec miasto z klimatem

W dniach 10-11 maja 2018 roku, w Przedszkolu im. Zajączka Złocieniaszka gościło mobilne kino sferyczne. Sala prezedszkolna zmieniła się nie do poznania. Został w niej rozstawiony wielki namiot. W „oczach” przedszkolaków była to ogromna piłka, balon, a nawet statek kosmiczny.

Kino sferyczne to fajna, nietradycyjna forma edukuacji dzieci. Z wykorzystaniem sferycznej projekcji, w środku kapsuły stworzył się niesamowity obraz w technice 3D. Dzięki temu mali widzowie, znajdujący się wewnątrz kapsuły, mogli oglądać obraz dookoła. Przedszkolaki leżąc obejrzały bardzo interesujące filmy m.in.: „Przyjaciele- w organiźmie człowieka”. Historia opowiadała o tym, co tak naprawdę dzieje się w ludzkim ciele. Dzieci dowiedziały się, jak oko jest powiązane z mózgiem, jak pracuje serce i co dzieje się
w układzie pokarmowym. Inny z filmów prezentował bajeczną podróż młodego Księżyca po znakach zodiaku w poszukiwaniu Słońca. Ten film pozwolił spojrzeć przedszkolakom na niebo z zupełnie innej perspektywy.

Dzięki takiej formie dzieci znacznie lepiej rozumieją i zapamiętują przekazywaną im wiedzę, atrakcyjne widoki, niesamowite efekty dźwiękowe sprawiły, że na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do innej przestrzeni, dzięki której mieliśmy możliwość odczuwania wielu emocji i pogłębiania wiedzy, a jednocześnie wesoło spędziliśmy czas.

[Joanna Tałajkowska]

Wpisany przez: Beata Borzeska