Złocieniec miasto z klimatem

W środę 7.XI.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego w Złocieńcu odbyła się długo oczekiwana i przygotowywana przez uczniów klasy pierwszej uroczystość Pasowanie na ucznia.

 

 

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili i uświetnili zaproszeni goście: Krzysztof Zacharzewski - Burmistrz Złocieńca, pułkownik Arkadiusz Szkutnik - Dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej, starszy chorąży Rafał Mądry, Sylwia Kmiecik - przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców, rodzice uczniów klasy Ia, uczniowie gimnazjum, starsi uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu.

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią Aliną Cywińską- Piotrowską oraz uczniami klas IV b i VII a przygotowywali się do tego wydarzenia już od początku roku szkolnego, opracowując program artystyczny, w którym pierwszacy udowodniali zebranym na uroczystości, że zasługują na zaszczytne miano Ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu.

W programie nie zabrakło elementów zaskoczenia, zabawy, śpiewu oraz powagi, a także wykazania się rzetelną wiedzą i umiejętnościami godnymi nie tylko ucznia klasy I. Za zaliczenie kolejnych zadań pierwszacy otrzymywali punkty- uśmiechy. Były też otrzęsiny, w których za sprawą Wielkiego Magika i jego pomocników doszło do przeobrażenia Dzieciaków - Stworaków w uczniów klasy I .

Potem nastąpiła najważniejsza część uroczystości, czyli ślubowanie. Przed pocztem sztandarowym szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie dyrektor szkoły pan Zbigniew Buczek za pomocą dużego pióra dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. " Pasuję Cię na ucznia " – mówił, dotykając dużym piórem ramion swoich podopiecznych, a wychowawczyni wręczała im pamiątkowe dyplomy. Rodzice również pamiętali o święcie swoich dzieci, obdarowując je prezentami- niespodziankami.

Zaproszeni goście przekazali uczniom klasy I piękne, ciepłe, zawierające wiele rad i przestróg życzenia oraz słodkie upominki. Na zakończenie tego wielkiego i bardzo ważnego w życiu każdego ucznia dnia wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Alina Cywińska-Piotrowska

Klasa I a z wychowawczynią Panią Aliną Cywińską-Piotrowską

 

 

Wpisany przez: Sebastian Kuropatnicki