Złocieniec miasto z klimatem

W majowy czwartek przed pierwszym dzwonkiem, do naszej szkoły zawitali goście z tajną misją. Dla uczniów ostatnich klas gimnazjum i szkoły podstawowej pan Bartek Miernik i jego asystent Hubert Dyl, przeprowadzili warsztaty teatralne.  Hubert wzbudził w naszych uczniach niemałe poruszenie, ponieważ znany jest z sitcomów prezentowanych m.in. przez telewizję TVN .

Tematem warsztatów była manipulacja odbiorcą, próba nacisku na widzów oraz nakłanianie ich do konkretnych decyzji. Dzięki umiejętnościom aktorskim, młody gość przekonał prawie wszystkich zebranych do tego, by wybrali go na przewodniczącego szkoły. Choć wcześniej głosił dość kontrowersyjne hasła dotyczące rasizmu, antysemityzmu i nacjonalizmu, widzowie połknęli haczyk. Mimo nietolerancyjnej postawy wobec mniejszości narodowych, wobec zagranicznych produktów i wręcz fanatycznej miłości do ojczyzny, uczniowie oddali na niego głosy. Warsztaty bardzo się podobały, zarówno uczniom, jaki i obserwującym je nauczycielom. Pokazały jak łatwo jest porwać tłum i niestety, zmanipulować go. Manipulator trafił na podatny grunt - młode umysły.

Bardzo ciekawe i poruszające zajęcia, o których jeszcze długo uczniowie rozmawiali. Zapraszamy ponownie do Nowego Worowa.

Wpisany przez: Beata Borzeska

 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia