Złocieniec miasto z klimatem

 „Pozytywne zamieszanie” w Złocieńcu to projekt zorganizowany przez Fundację ChSCH Blisko Serca (Chrześcijańską Służbę Charytatywną) pod patronatem Burmistrza Złocieńca adresowany do młodzieży i osób dorosłych, mieszkańców miasta i okolic, którego głównym  celem jest poprawa zdrowia i jakości życia poprzez zastosowanie w praktyce prostych, naturalnych i bezpłatnych metod.

 

 

W ramach tego projektu odbędą się  4 wydarzenia charytatywne a zebrane środki finansowe zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 17 letniego Piotra Górki ze Złocieńca chorego na zespół Downa i hemofilię oraz 10 letniej Nataszy Jagiełło ze Świdwina chorej na dziecięce porażenie mózgowe.

- „BIEG poMOCY”- startujemy 14 lipca o godz. 11:00  w Centrum Rekreacyjno- Wypoczynkowym „Polubie” - Zatonie koło Lubieszewa. Jest to bieg przełajowy na dystansie 10 km oraz 3,3 km. Udział w Biegu może wziąć każdy - niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Wybraną trasę można przebiec, przetruchtać, a nawet przejść, jeśli ktoś z uczestników ma takie życzenie, gdyż nie wynik jest tu najważniejszy, ale cel! A w tym roku pieniądze z udziału w biegu (wpłaty przy rejestracji uczestników) zostaną przekazane na pomoc małej dziewczynce – Nataszy ze Świdwina.

Konieczna  rejestracja elektroniczna mailowa lub telefoniczna: szczecin@chsch.pl  lub tel. 535 489 777. Więcej informacji: https://www.facebook.com/biegpomocy/


- KONCERT GOSPEL- 14 lipca o godz. 18:00 w Kościele p.w. Św. Jadwigi Królowej  ul. Jana Pawła II 16 w Złocieńcu. To wyjątkowy program artystyczny składający się z utworów religijnych, w polskich współczesnych aranżacjach, w wykonaniu artystów z różnych stron naszego kraju. Koncert  poświęcony jest pomocy Piotrowi Górka ze Złocieńca, a  poprowadzi go aktorka Anna Samusionek.

-  EXPO ZDROWIE- 16 lipca w godz. Od 14:30 do 18:30, Deptak ul. Piłsudskiego w Złocieńcu  , rejestracja do 17:30.

Podczas programu uczestnicy przechodzą dziesięć stanowisk ekspozycji, które dostarczają informacji na temat ośmiu zasad zdrowia i czynników mających na nie wpływ. Ponadto jest możliwość konsultacji z lekarzem, dietetykiem i terapeutą uzależnień.
W programie wystawy będą bezpłatne badania:  poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, pomiar tkanki tłuszczowej, współczynnika wody w organizmie i ciśnienia tętniczego, ponadto test wysiłkowy (harwardzki),  wiek biologiczny organizmu i inne.  Będzie również przygotowane stoisko ze specjalistyczną  literaturą. Środki zebrane podczas  zbiórki będą przeznaczone na leczenie Piotra Górki ze Złocieńca.

 

- GRA O ŻYCIE- 17 lipca w godz. od 14:30 do 18:30,  Plaża” Gęsia Łączka” Cieszyno 36. Ostatnia rejestracja godz. 18:00.

To ostatnie z serii 4 wydarzeń  charytatywnych polegające na interaktywnej edukacji zdrowotnej młodzieży od 13 roku życia wzwyż. Na początku każdy uczestnik otrzymuje kartę gry i przechodząc przez kolejne stanowiska zdobywa punkty by obronić centrum dowodzenia, czyli …. Atrakcyjna forma graficzna oraz proponowane aktywności ułatwiają zapamiętanie najważniejszych informacji, które zastosowane w praktyce pomagają w codziennym w życiu. Każda osoba, która „odpali rzeczywistość” dostaje pamiątkową naklejkę z logiem Gry o Życie. I w tym programie  zbieramy środki na leczenie i rehabilitację Piotra Górki ze Złocieńca.

Udział w  całym projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału. Szczegółowe informacje na plakatach poniżej

Wpisany przez: Sebastian Kuropatnicki

 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia