Złocieniec miasto z klimatem

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Finansoaktywni pod patronatem Ministerstwa Finansów.

Tematem przewodnim programu są podatki i ich znaczenie w naszym codziennym życiu. Misja programu ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Uczniowie poznają m.in. rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się, jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. 6 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z zastępcą burmistrza Złocieńca Panem Natanem Fiutowskim, który wraz z uczniami przeanalizował uchwałę budżetową naszej gminy oraz wyjaśnił znaczenie trudnych pojęć ekonomicznych. Uczniowie dowiedzieli się, że wpływy z podatków trafiają także do naszej gminy. Teraz zadaniem grup trzyosobowych jest nagranie krótkiego filmiku o podatkach. Filmiki zostaną zgłoszone na konkurs a ogłoszenie wyników nastąpi 31 maja.

Życzymy powodzenia!

p. Irena Bosiacka
p. Edyta Hazeńska

Wpisany przez: Marcin Dziarmaga

 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia