Złocieniec miasto z klimatem

POZYTYWNE ZAMIESZANIE - CAMP w ZATONIU dla Twojego miasta to projekt zorganizowany przez Fundację Blisko Serca ChSCH (Chrześcijańską Służbę Charytatywną), pod patronatem Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego i Burmistrza Drawska Pomorskiego Krzysztofa Czerwińskiego adresowany do mieszkańców tych miast i okolic. Program będzie realizowany przez wolontariuszy Fundacji Blisko Serca ChSCh obecnych na corocznym Campie w Zatoniu koło Lubieszewa.

W ramach projektu odbędą się cztery wydarzenia charytatywne, a zebrane środki finansowe zostaną przekazane na leczenie 3,5 letniej Kai Wawer ze Złocieńca, która zachorowała na siatkówczaka oka. W połowie grudnia 2020 r. otrzymała pierwszą kurację chemioterapii JOE po operacji usunięciu gałki ocznej prawej. Zebrane wcześniej fundusze zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację dla Kai, na dojazdy do Kliniki Onkologii w Warszawie. Niestety implant się nie przyjął, dlatego potrzebna była wizyta i konsultacja w prywatnej klinice w Monachium,  gdzie planowane jest dalsze leczenie. Kaja potrzebuje nadal ok. 60 tysięcy złotych naszego wsparcia.

 

- „BIEG poMOCY” (Zatonie k/Lubieszewa) - startujemy 18 lipca o godz. 11:00  w Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Polubie” - Zatonie koło Lubieszewa. Jest to bieg przełajowy na dystansie 10 km oraz 3,3 km. Udział w Biegu może wziąć każdy - niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Wybraną trasę można przebiec, przetruchtać, a nawet przejść, jeśli ktoś z uczestników ma takie życzenie, gdyż nie wynik jest tu najważniejszy, ale cel! A w tym roku pieniądze z udziału w biegu (wpłaty przy rejestracji uczestników) zostaną przekazane na leczenie Kai Wawer.

Więcej informacji o biegu:

https://szczecin.bliskoserca.pl/aktualnosci/bieg-pomocy-2021,2724

https://www.facebook.com/biegpomocy/

Konieczna rejestracja elektroniczna:

https://forms.gle/dQXBMTCzjJdijGKr5 lub mailowa: szczecin@bliskoserca.pl

 

- EXPO ZDROWIE (Drawsko Pomorskie) - 20 lipca w godz. 14:00-18:00, Plac Konstytucji w Drawsku Pomorskim, rejestracja do 17:30. Podczas programu uczestnicy przechodzą dziesięć stanowisk ekspozycji, które dostarczają informacji na temat ośmiu zasad zdrowia i czynników mających na nie wpływ. Ponadto jest możliwość konsultacji z lekarzem, dietetykiem i terapeutą uzależnień.
W programie wystawy będą bezpłatne badania: poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, pomiar tkanki tłuszczowej, współczynnika wody w organizmie i ciśnienia tętniczego, ponadto test wysiłkowy (harwardzki), wiek biologiczny organizmu i inne.  Będzie również przygotowane stoisko ze specjalistyczną literaturą.
Udział w całym projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.

 

- KONCERT GOSPEL (Złocieniec oraz Drawsko Pomorskie) - Koncert Gospel odbędzie się 18 lipca o godz. 18:00 w Kościele pw. Św. Jadwigi Królowej, ul. Jana Pawła II 16 w Złocieńcu oraz 23 lipca o godz. 18:30 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, ul. Obrońców Westerplatte 35 w Drawsku Pomorskim. Jest to wyjątkowy program artystyczny prowadzony przez aktorkę Annę Samusionek, na który składają się recytacje i utwory religijne w polskich współczesnych aranżacjach w wykonaniu artystów z różnych stron naszego kraju. Jest działaniem charytatywnym, zbieramy środki na leczenie 3,5 letniej Kai Wawer ze Złocieńca. Ten program realizujemy dzięki uprzejmości i gościnności ks. Proboszcza Krzysztofa Mazura oraz ks. Proboszcza Tomasza Szugalskiego. Wstęp wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

Wpisany przez: Sebastian Kuropatnicki

 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2021-09-24

Wernisaż wystawy