Złocieniec miasto z klimatem

Ach, cóż to był za piknik!

Już po raz szósty swe Święto obchodziła przepływająca przez Złocieniec rzeka Drawa. Tegoroczna edycja w wyjątkowym piknikowym wydaniu przyciągnęła na zielone tereny nad Drawą tłumy młodszych i tych trochę starszych mieszkańców Złocieńca.

Od godziny 15:00 z Przystani Muzyki rozbrzmiewały utwory w wykonaniu złocienieckich artystów, którzy dwie godziny później ustąpili miejsca upragnionym przez wielu mieszkańców szantom śpiewanym przez zespół Music Trio. Wieczorem zgromadzeni piknikowicze poczuli „Oddech natury” - czyli koncert muzyki elektronicznej pod takim właśnie tytułem w wykonaniu grupy Antonio’s Trio.

Przystań Animacji cieszyła oczy wielokolorowymi balonami, a licznymi warsztatami rozbudzała we wszystkich artystyczną duszę ponieważ to w niej wspólnymi siłami mieszkańcy tworzyli kolorowy mural i czynili cuda – malowali na wodzie! Dodatkowo każdy chętny mógł tam zmienić się w bestię, stwora lub potwora z Drawy dzięki warsztatom charakteryzacji lub upleść własny kosz wiklinowy na warsztatach wikliniarskich.

W pełnej koloru cukierkowej Przystani Dziecięcej bawili się najmłodsi, którzy razem z animatorkami puszczali ogromne bańki, śpiewali, fotografowali się w fotobudce, malowali na folii, robili sobie tatuaże, brokatowe stemple,  piękne warkocze oraz tworzyli własną biżuterię!

Aromatyczne zapachy unoszące się z Przystani Smaku pobudzały u wszystkich kubki smakowe, a lokalni mistrzowie kuchni raczyli uczestników specjałami z dziczyzny i ryb w najróżniejszym wydaniu. O godzinie 19:00 przyszedł czas na wielką premierę – Święto Drawy doczekało się własnej, niezwykłej potrawy – kapuśniaku z pstrągiem!

Wszyscy spragnieni porządnego wysiłku mogli spożytkować nadmiar energii w Przystani Aktywności. Piłkarskich emocji dostarczała Akademia Piłkarska. Fani dużych wysokości mieli okazję podziwiać miasto z lotu ptaka dzięki podnośnikowi OSP. Zapaleni kajakarze  mogli spróbować swych sił w zawodach kajakarskich na rzece Drawie, a  niezwykłą atmosferę dopełniały kolorowe wyrzuty proszków  w trakcie Holi – święta kolorów. 

Dzięki stoiskom Koła Łowieckiego „Żbik-Budowo” oraz Nadleśnictwa Złocieniec mieszkańcy jeszcze bardziej zbliżyli się do natury. Pięknie prezentowane poroża cieszyły oczy odwiedzających, a ciekawe, związane z naturą i lasami gry przysparzały najmłodszym wiele radości. Spróbować tu można było także wielu przysmaków.

Zasady bezpiecznego pobytu nad wodą przypominali uczestnikom ratownicy WOPR, którzy z własnym stoiskiem promocyjnym gościli podczas tegorocznego Święta. To również dzięki nim w bezpiecznej atmosferze przebiegły zawody kajakarskie.

Nie byłoby Święta Drawy bez lokalnych rękodzielników, którzy w tym roku również prezentowali swe wyroby. Zaczynając od pięknie haftowanych serwet, przez biżuterię, aż po drewniane ozdoby ogrodowe.

Gdy wybiła godzina 18:00 przybyła Ona – Królowa Drawa we własnej osobie!

Wraz ze swą świtą przypłynęła łodzią na wodach rzeki Drawy. W niezwykłej błękitnej sukni i z  majestatyczną koroną na głowie witała oczekujących ją na pomoście mieszkańców, by zaraz po  zejściu na brzeg obdarować każdego prezentem – rybkami z wartościowym przekazem. Całej uroczystości przygrywał hymn Święta Drawy - „Dobry klimat dla odmieńców” odśpiewany i odtańczony później wspólnie przez Królową Drawę i mieszkańców Złocieńca.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Święto Drawy – Święto nas wszystkich!
Wspólnie tworzymy to niezwykłe  wydarzenie, które udowadnia, że  razem można dokonać wielkich rzeczy! 

Tekst: Patryk Onoszko

Zapraszamy na stronę www.swietodrawy.zlocieniec.pl

 

Wpisany przez: Marcin Dziarmaga

 • Złocieniec - telewizja internetowa
 • Panoramy 360
 • Panoramy 360
 • Odpady
 • Newsletter
 • Kino Mewa
 • System Informacji Przestrzennej
 • Informacja turystyczna
 • Ciekawostki turystyczne
 • Program Rewitalizacji
 • Jezioro Tajemnic
 • Bonifikata dla młodych
 • Polskie trasy
 • 16 południk
 • 16 południk

Kalendarz


Nadchodzące wydarzenia


2021-09-24

Wernisaż wystawy