Urząd Miejski w Złocieńcu

Spotkanie z przedsiębiorcami Gminy Złocieniec

W dniu 4 lipca 2024 roku w złocienieckim ratuszu odbyło się spotkanie pracodawców i przedsiębiorców z terenu gminy Złocieniec. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Złocieńca Małgorzata Głodek wraz z  Zastępcą  Burmistrza Jackiem Szadzewiczem,  Radni Rady Miejskiej w Złocieńcu oraz przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim. Na wstępie spotkania burmistrz przedstawiła plan współpracy z pracodawcami i przedsiębiorcami poprzez tworzenie korzystnych warunków rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz poinformowała uczestników spotkania o planie utworzenia Fundacji Rozwoju Gminy Złocieniec, której celem będzie tworzenie korzystnych warunków rozwoju gospodarczego i społecznego. Kolejną nowością będzie stworzenie Złocienieckiej Karty Mieszkańca (dla mieszkańców zameldowanych i płacących podatki w Złocieńcu). W jej tworzeniu będą brać udział również pracodawcy i przedsiębiorcy, którzy deklarując udział w programie, będą oferowali zniżki na swoje usługi na rzecz posiadaczy karty. W dyskusji uczestnicy opowiedzieli o aspektach swojej działalności i poruszyli problemy z jakimi napotykają się podczas prowadzenia swoich firm. W drugiej części spotkania Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim Agnieszka Kuropatnicka przedstawiła formy wsparcia oferowane przez urząd oraz możliwości pozyskania środków finansowych na zatrudnienie lub podniesienie kwalifikacji przyszłych pracowników. Kolejne spotkanie zaplanowano w połowie września br.., zostanie na nim powołana Społeczna Rada Pracodawców i Przedsiębiorców. Poniżej prezentacja Powiatowego Urzędu Pracy w Drawsku Pomorskim.

Galeria zdjęć

DSC_0285 DSC_0286 DSC_0287 DSC_0288 DSC_0289 DSC_0290 DSC_0292 DSC_0293 DSC_0294

Pliki do pobrania:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności