Urząd Miejski w Złocieńcu

30:2 w Nowym Worowie

W całej Polsce 16 października 2024 r. podjęta została próba pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. W akcji brali udział również uczniowie klas I-III w Szkole Podstawowej w Nowym Worowie. 

30 uciśnięć i 2 wdechy – to podstawowa zasada resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na fantomach uczniowie przeprowadzali czynności ratujące życie. Każdy uczestnik z wielkim zaangażowaniem wykonywał swoje zadania.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, a pomysłodawcą była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

- Uczmy ratować, bo dzięki takim wydarzeniom uczniowie oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki, a pierwsza pomoc staje się czymś naturalnym - podkreśla Agnieszka Oleszczuk, Dyrektor szkoły.

Galeria zdjęć

1 Ratujemy i uczymy ratować - akcja w Nowym Worowie RUR2 RUR3 RUR4 RUR5 RUR6 RUR7 RUR8
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności