Urząd Miejski w Złocieńcu

Święto Wojska Polskiego

Obchody

W dniu 15 sierpnia 2022 r. obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Augustyna w Złocieńcu odprawioną w intencji polskich żołnierzy. Dalsza część uroczystości odbyła się pod „Pomnikiem Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu” na Placu 3 Maja.  Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym oraz podniesieniem flagi na maszt, następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Złocieniecka Orkiestra Dęta, Wartę honorową przy pomniku wystawiła 2 Brygada Zmechanizowana ze Złocieńca oraz harcerze 27 WDH Pestki. W uroczystości uczestniczył także poczet flagowy i kompania honorowa 2 Brygada Zmechanizowanej ze Złocieńca. Po zakończeniu uroczystości delegacje złożyły także kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego oraz Tablicy Pamiątkowej Marszałka J.Piłsudskiego.

Galeria zdjęć

DSC_0147 DSC_0148 DSC_0149 DSC_0150 DSC_0152 DSC_0153 DSC_0154 DSC_0155 DSC_0156 DSC_0157 DSC_0158 DSC_0159 DSC_0161 DSC_0162 DSC_0163 DSC_0164 DSC_0165 DSC_0166 DSC_0167 DSC_0169 DSC_0171 DSC_0173 DSC_0174 DSC_0175 DSC_0176 DSC_0177 DSC_0179 DSC_0181 DSC_0182 DSC_0183 DSC_0184 DSC_0185 DSC_0187 DSC_0190 DSC_0192 DSC_0193 DSC_0194 DSC_0195 DSC_0197 DSC_0198 DSC_0200 DSC_0201
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności