Urząd Miejski w Złocieńcu

Lasy na nowe stulecie. Wspólne sadzenie drzew

W dniu 21 marca 2025 roku uczniowie z klasy 3a pod opieką wychowawczyni Joanny Tałajkowskiej oraz 3b pod opieką wychowawczyni Agnieszki Przywartej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Lasów. 

Głównym celem akcji było rozbudowanie w społeczności całego świata świadomości znaczenia lasów dla człowieka. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Lasy na Nowe 100 lecie”.

Organizatorzy akcji - pracownicy Nadleśnictwa Złocieniec - wskazali uczniom teren do zalesienia, zapewnili sadzonki sosny i buka oraz narzędzia i wyjaśnili, jak prawidłowo dokonać nasadzeń. 

Pogoda, humory i chęć do pracy dopisały!

Galeria zdjęć

3a i 3b pod okiem leśników sadzą las 3a i 3b pod okiem leśników sadzi las 3a, 3b sadzi las Posiłek na świeżym powietrzu Chwila oddechu, czas na szukanie wiosny
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności