Urząd Miejski w Złocieńcu

Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim - AKCJA BEZPIECZNE FERIE

Straż Miejska w Złocieńcu od początku lutego w szkołach, przedszkolach i świetlicach przeprowadziła zajęcia w ramach akcji edukacyjnej BEZPIECZNE FERIE. Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Złocieńca strażnicy tłumaczyli dzieciom, na co uważać i czego unikać, by być bezpiecznym w okresie ferii zimowych.

Czas ferii zimowych to okres, w którym oprócz przerwy od nauki i miłych rozrywek, wiele dzieci zostaje samych w domu, podczas gdy ich rodzice pracują. Funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadząc zajęcia, mogli porozmawiać z dziećmi o tym, jak unikać zagrożeń i na co zwracać uwagę podczas korzystania z wolnego czasu. Ferie zimowe są po to by odpoczywać, bawić się i rozwijać swoje zainteresowania, na które w okresie nauki wszystkim brak czasu.

Poniżej przedstawiamy przykładowy zestaw zasad bezpieczeństwa, których przyswojenie pozwoli spędzić ferie bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

  • Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca
  • Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów
  • Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu drogi, torowisk oraz zbiorników wodnych
  • Nie rzucaj śniegiem w pieszych i przejeżdżające samochody oraz okna
  • Nie ślizgaj się po lodzie na rzece lub stawie lecz w specjalnie do tego wyznaczonych miejscach
  • W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie
  • Nie przebiegaj przez ulicę, nie przechodź w miejscach niedozwolonych
  • Bądź widoczny na drodze
  • Spędzając czas w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi
  • W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie
  • Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym
  • W razie wypadku lub niebezpiecznej sytuacji pamiętaj o numerze alarmowym: 112
  • Zawsze dbaj o bezpieczeństwo własne i innych

 
Straż Miejska w Złocieńcu życzy wszystkim dzieciom zdrowych, bezpiecznych, spokojnych ferii, a przede wszystkim regeneracji sił i odpoczynku od codziennych szkolnych obowiązków.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności