Urząd Miejski w Złocieńcu

Złocieniec sięga po środki na termomodernizację kamienic. Ruszają przygotowania do inwestycji

#ZłocieniecNaNovoPojawiają się możliwości zdobycia środków na termomodernizację kamienic będących w całości własnością gminy i ze znaczną liczbą lokali mieszkalnych. Złocieniec planuje z nich skorzystać.

Chodzi o budynki przy ul. Dworcowej 7, Bohaterów Warszawy 12, Drawskiej 38, Kolejowej 6, Mickiewicza 14, Podmiejska 14 i Staszica 1.

Do finału długa droga, obejmująca m.in. projekty, pozwolenia, aplikowanie i rozliczenie środków, przeprowadzenie przetargów i samych robót, ale pierwszy najważniejszy krok już wykonano. Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 26.02.2026 r. zostały zabezpieczone środki na dokumentację techniczną w wysokości 160 000 tys. zł.

A co z pozostałymi kamienicami, które nie są w całości władnością gminy?

- Zdaję sobie sprawę z ogromu potrzeb w zakresie renowacji budynków, zarówno w mieście, jak i na wsi – podkreśla Burmistrz Małgorzata Głodek. – Dlatego planujemy dalsze kroki dotyczące kamienic w których są lokale zarówno gminne, jak i prywatne. Zależy nam, aby zmieniać strukturę własnościową wspólnot mieszkaniowych i stworzyć program sprzedaży mieszkań komunalnych z dużą bonifikatą. Celem jest łatwiejsze dzielenie kosztów, dzięki czemu remonty staną się bardziej powszechne, a gmina zyska na estetyce. Wzrośnie także wartość wyremontowanych budynków. 

O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności