Urząd Miejski w Złocieńcu

Narodowe Święto Niepodległości w Złocieńcu

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy trochę inaczej jak zawsze.

Już od godz. 9:00 zaczęła się zbiórka motocyklistów dla których miasto Złocieniec przygotowało poczęstunek w postaci kawy, herbaty i pysznych pączków. Następnie wspólnie z członkami bractwa BMM Pancerny oraz przybyłymi delegacjami złożono kwiaty przy tablicy pamiątkowej Marszałka Józefa Piłsudskiego, po czym delegacja BMM Pancerny złożyła także kwiaty przy pomniku Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie przez Burmistrz Złocieńca Małgorzatę Głodek flagi państwowej, którą BMM Pancerny symbolicznie otrzymało od Marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy - Błońskiej w związku z objęciem patronatem honorowym „IX Motocyklowej Parady Niepodległości Pojezierze Drawskie”. O godzinie 11:00 ze Złocieńca wystartowała IX Motocyklowa Parada Niepodległości.

Równolegle o godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta msza święta w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej w Złocieńcu z udziałem władz powiatowych, samorządowych, kompanii honorowej 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, sztandarów złocienieckich szkół, przedstawicieli Kombatantów i Sybiraków, służb mundurowych, harcerzy, delegacji szkół, organizacji oraz mieszkańców. Oprawę muzyczną zapewniła Złocieniecka Orkiestra Dęta.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości spotkali się pod pomnikiem Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu” przy Placu 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku dla Zastępcy Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej następnie odśpiewano hymn państwowy oraz podniesiono flagę narodową na maszt, po czym Burmistrz Złocieńca, wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Kolejnym punktem uroczystości było uroczyste ślubowanie kadetów oddziału Przygotowania Wojskowego z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Władysława Andersa w Złocieńcu, po którym odczytano niepodległościowy Apel Pamięci zakończony salwą honorową w wykonaniu kompanii honorowej 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu”, a uroczystość zakończyła się przemarszem Kompanii Honorowej 2 Brygady Zmechanizowanej oraz kompani honorowej pododdziałów kadetów. Wartę honorową przy pomniku „Ofiar Bolszewizmu i Faszyzmu” zapewnili: żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej oraz harcerze z 27 WDH Pestki.

Po oficjalnych uroczystościach w złocienieckim ratuszu odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli Radni Rady Miejskiej w Złocieńcu oraz przedstawiciele poszczególnych instytucji i stowarzyszeń funkcjonujących na terenie gminy Złocieniec oraz harcerze i mieszkańcy Złocieńca.

Galeria zdjęć

DSC_0151 DSC_0152 DSC_0153 DSC_0155 DSC_0156 DSC_0157 DSC_0158 DSC_0159 DSC_0160 DSC_0162 DSC_0163 DSC_0164 DSC_0165 DSC_0171 DSC_0173 DSC_0174 DSC_0176 DSC_0178 DSC_0180 DSC_0181 DSC_0182 DSC_0183 DSC_0184 DSC_0186 DSC_0187 DSC_0188 DSC_0189 DSC_0190 DSC_0191 DSC_0192 DSC_0193 DSC_0195 DSC_0197 DSC_0198 DSC_0199 DSC_0201 DSC_0204 DSC_0205 DSC_0207 DSC_0209 DSC_0210 DSC_0212 DSC_0213 DSC_0214 DSC_0215 DSC_0216 DSC_0217 DSC_0218 DSC_0219 DSC_0220 DSC_0221 DSC_0222 DSC_0223 DSC_0224 DSC_0225 DSC_0226 DSC_0227 DSC_0228 DSC_0229 DSC_0230 DSC_0231 DSC_0232 DSC_0233 DSC_0234 DSC_0235 DSC_0236 DSC_0237 DSC_0238 DSC_0239 DSC_0242 DSC_0243 DSC_0244 DSC_0245 DSC_0246 DSC_0248 DSC_0250 DSC_0252 DSC_0253 DSC_0254 DSC_0255 DSC_0257 DSC_0258 DSC_0260 DSC_0262 DSC_0264 DSC_0265 DSC_0266 DSC_0267 DSC_0269 DSC_0270 DSC_0273 DSC_0274 DSC_0275 DSC_0280 DSC_0281 DSC_0285 DSC_0287 DSC_0288 DSC_0290 DSC_0292 DSC_0295 DSC_0299 DSC_0300 DSC_0301 DSC_0303 DSC_0304 DSC_0305 DSC_0306 DSC_0307 DSC_0308 IMG20241111110920 IMG20241111130619 IMG20241111130625 IMG20241111130731 IMG20241111130734 IMG20241111131039 IMG20241111135253
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności