Urząd Miejski w Złocieńcu

Oznakowanie bojami na jeziorze Siecino

Oznakowanie bojami

 

Straż Miejska w Złocieńcu we współpracy z Grupą Poszukiwawczo-Nurkową WOPR województwa zachodniopomorskiego, w dniu 20 lipca br. dokonała uzupełnienia zabezpieczenia obszarów wodnych poprzez oznakowanie bojami strefy, zgodnie z zasadami korzystania z akwenu na jeziorze Siecino.

 

Jezioro Siecino

 

Przypominamy:

  1. Na części jeziora wskazanej na mapie, ograniczonej czerwonymi punktami z flagami dopuszcza się używanie statków o napędzie mechanicznym używanych wyłącznie do celów sportowych lub rekreacyjnych o mocy 40 kW – w okresie od 1 lipca do 31 października w godzinach 10:00 – 18:00.
  2. Na całym jeziorze dopuszcza się używanie statków o napędzie mechanicznym do 5 kW oznakowanych i zarejestrowanych zgodnie z art. 20 ustawy o rybactwie śródlądowym i używanych wyłącznie do amatorskiego połowu ryb - w okresie od 1 maja do 31 października.
  3. Na jeziorze obowiązuje całkowity zakaz używania skuterów wodnych.

 

Zasady korzystania z akwenu reguluje uchwała nr XXXVII/499/14 Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z dnia 24 czerwca 2014r. W sprawie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Regulacje nieujęte w niniejszej informacji wskazane są w:

  1. ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody ( Dz. U. Z 2013r. Poz. 627 z późn. zm. );
  2. ustawie z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne ( Dz.U. Z 2012r. Poz. 145 z póżn. zm. );
  3. ustawie z dnia 21 grudnia 2000 r. Oo żegludze śródlądowej ( Dz. U. Z 2013r. Poz. 1458 );
  4. ustawie z dnia 18 kwietnia 1985 r. O rybactwie śródlądowym ( Dz. U. Z 2009r. Nr 189, poz. 1471 z późn. zm. );
  5. ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. O bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz. U. 2011 r. Nr 208, poz 1240)
Mapa
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności