Urząd Miejski w Złocieńcu

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wręczone w Złocieńcu

W dniach 9-11 października 2025 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Złocieńcu odbyły się uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To wyjątkowe odznaczenie, nadawane przez Prezydenta RP, przyznawane jest parom, które przeżyły wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim.

W tym szczególnym czasie medalami uhonorowano cztery pary z Złocieńca. Byli to: w dniu 9 października 2025 r. Państwo Janina i Stefan Kałuccy, którzy ślub zawarli 23 lutego 1974 r. w Złocieńcu.; w dniu 10 października 2025 r. Państwo Halina i Heronim Sawiccy, którzy ślub zawarli 14 kwietnia 1974 r. oraz Państwo Maria i Zygmunt Waloryszakowie, którzy ślub zawarli 21 września 1974 r. Natomiast w dniu 11 października 2025 r. świętowali Państwo Alina i Kazimierz Literscy, którzy ślub zawarli 29 września 1969 r.

Odznaczenia wręczyła Burmistrz Złocieńca Małgorzata Głodek, składając jubilatom serdeczne gratulacje.

Uroczystości miały niezwykle uroczysty, a zarazem rodzinny charakter. Była to okazja do wspólnego świętowania, wspomnień i wzruszeń – zarówno dla jubilatów, jak i ich najbliższych. To piękny przykład trwałych związków, które są nie tylko źródłem dumy dla samych małżonków, ale również inspiracją dla młodszych pokoleń.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym parom i życzymy kolejnych lat wspólnego szczęścia!

Galeria zdjęć

Kałuccy 1 Kałuccy 2 Literscy 1 Literscy 2 Sawiccy 1 Sawiccy 2 Waloryszakowie 1 Waloryszakowie 2
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności