Urząd Miejski w Złocieńcu

Mieszkanka Złocieńca natknęła się na nocnych lokatorów

Z różnorodnymi zdarzeniami z udziałem zwierząt Strażnicy Miejscy spotykają się na co dzień. Tym razem o nietypową interwencję poprosiła mieszkanka Złocieńca. Zgłoszenie dotyczyło borsuków, które zadomowiły się na jednej z posesji.

Borsuki aktywne są głównie nocą i pomimo przyjaznego wyglądu, zwierzęta te mogą niszczyć roślinność i siać spustoszenie w naszym ogrodzie. Strażnicy po przybyciu na miejsce zgłoszenia zamontowali tzw. żywołapkę – specjalną klatkę do chwytania zwierząt. Złapany borsuk zostanie przetransportowany do środowiska naturalnego z dala od skupisk ludzkich.

Interwencja 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności