Urząd Miejski w Złocieńcu

Stadion Miejski w Złocieńcu otrzyma imię Andrzeja Korola

Andrzej Korol

W dniu 29 września 2022 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Złocieńcu radni jednogłośnie przegłosowali „za” Uchwałę Nr LII/460/2022 Rady Miejskiej w Złocieńcu w sprawie w sprawie nadania nazwy Stadionowi Miejskiemu w Złocieńcu. Stadion otrzyma imię Andrzeja Korola.

 

Andrzej Korol urodził się w Ostrowie Lubelskim, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Do Złocieńca przybył w 1968 r. i od tego czasu związał z naszym miastem całe swoje życie osobiste, zawodowe jak i społeczne. Jego wykształcenie, wiedza, doświadczenie zawodowe i zaangażowanie w sprawy społeczne predysponowały go do pełnienia  ważnych funkcji zawodowych i publicznych:

  • ponad 30 lat pracował w złocienieckich szkołach jako nauczyciel wychowania fizycznego i vicedyrektor;
  • od 1979 r. nieprzerwanie prowadził MKS JUNIOR, był jego współzałożycielem
    i wieloletnim Prezesem, a jednocześnie jako trener I klasy lekkiej atletyki trenował dzieci i młodzież.
  • w latach 1994-2010 przez 4 kadencje był Radnym Rady Miejskiej w Złocieńcu.

 

W czasie pełnienia tych funkcji był inicjatorem wielu przedsięwzięć inwestycyjnych
i organizacyjnych wpływających na rozwój społeczno-gospodarczy miasta i gminy Złocieniec, ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury sportowej i oświatowej, z których niewątpliwie należy wymienić: 

  • budowę zaplecza sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 2;
  • utworzenie boiska lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej Nr 1;
  • dwukrotną (w 1975r., i w latach 2010-2014) modernizację Stadionu Miejskiego, umożliwiającą przeprowadzanie zawodów lekkoatletycznych „z prawdziwego zdarzenia”.
  • budowę terenu rekreacyjno – sportowego nad rzeką Wąsawą;

 

Jego największą inwestycją - realizowaną z pasją do końca było wychowanie dzieci i młodzieży przez sport - sport szkolny,  masowe zawody sportowe i ten sport przez duże „S”.

Przez ponad 50 lat swojej kariery nauczyciela wychowania fizycznego i trenera I klasy lekkoatletyki edukował, wychowywał i trenował wiele pokoleń dzieci i młodzieży. Był organizatorem wielu zawodów lekkoatletycznych na poziomie wojewódzkim i powiatowym, które odbywały się na Stadionie Miejskim w Złocieńcu.

 

Za swoją działalność zawodową i publiczną został uhonorowany:

  • Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej;
  • Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
  • Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego Za Zasługi dla Województwa Zachodniopomorskiego;
  • Medalem za Zasługi dla Województwa Koszalińskiego;
  • Tytułem Zasłużonego dla Miasta i Gminy Złocieniec;

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności