Urząd Miejski w Złocieńcu

VII Śpiewy Historyczne

8 listopada 2022 r. w sali widowiskowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury odbyły się VII Śpiewy Historyczne. Wraz z mieszkańcami miasta grupy działające przy różnych instytucjach, stowarzyszeniach lub stworzone na potrzeby tego wyjątkowego wieczoru, zaprezentowały polskie pieśni patriotyczne. W wydarzeniu uczestniczyli:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Złocieńcu
  • Dzieci i pracownicy Przedszkola im. Zajączka Złocieniaszka w Złocieńcu
  • Klub Garnizonowy 2 Brygady Zmechanizowanej
  • Koło Łowieckie „ŻBIK - Budowo"
  • Radni Rady Miejskiej w Złocieńcu
  • Powiatowy Dzienny Dom Samopomocy filia Złocieniec "Grupa za Remizą"
  • Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Złocieńcu
  • Świetliczanki Złocienieckiego Ośrodka Kultury
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu
  • 27 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Pestki” i Przyjaciele
  • Burmistrz Złocieńca- Krzysztof Zacharzewski
  • Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Andersa „Andersówki” w Złocieńcu
  • Zespół Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie
  • Grupa kobiet z Ukrainy
  • Schola z Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Złocieńcu
  • Zespoły wokalny Złocienieckiego Ośrodka Kultury - grupa Wiolety Krzemińskiej, grupa Alberta Moroza, zespół Agnieszki Szpargały, Wojciech Kucharski.

Po wspólnych śpiewach wszyscy udali się na złocieniecki rynek, by wspólnie odtańczyć III Poloneza dla Niepodległej.

Tekst: Katarzyna Borowczak
Foto: E. Kordek

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności