Urząd Miejski w Złocieńcu

Wystartowali w XIV Wojewódzkim Konkursie Językowym

330372956_949761889720988_4608677064353372501_n 

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. gen. Władysława Andersa podjęli wyzwanie i wzięli udział w części pisemnej XIV Wojewódzkiego Konkursu Języków Obcych, Zofia Frątczak, uczennica klasy 1., z języka niemieckiego oraz Jakub Zjawiony z klasy 1. i Mikołaj Rosołowski z klasy 2, z języka angielskiego. Organizatorami konkursu są Uniwersytet Szczeciński oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem konkursu jest pobudzenie wśród młodzieży szkolnej zainteresowania językami obcymi oraz pogłębienie wiedzy o krajach obcego obszaru językowego. Zakres treści obejmuje rozszerzone programy nauczania języków obcych. Po sprawdzeniu testów części pisemnej uczniowie mają szansę na zakwalifikowanie się do części ustnej , w której będą musieli odpowiedzieć na trzy losowo wybrane pytania z zestawu. Czekamy na wyniki etapu pisemnego, a naszym uczniom życzymy awansu do finału.

Opiekunami naukowymi są: pani Aleksandra Lezler-Leszczełowska i Aleksandra Jurasz – Kozieł.

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Lezler-Leszczełowska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności