Urząd Miejski w Złocieńcu

Będą kolejne wiaty i nie tylko. To odpowiedź na problem gabarytów

Wiata#ZłocieniecNaNovoPodczas ostatniej (28.05.2026 r.) sesji Rada Miejska w Złocieńcu zabezpieczyła kolejne 100 tys. zł na modernizację punktu gromadzenia odpadów w okolicy ul. Bohaterów Warszawy, gdzie za te środki wykonane zostanie szersze rozwiązanie problemu. Identyczną kwotę zabezpieczono także miesiąc wcześniej na trzy wiaty w Budowie.

Chodzi przede wszystkim o rozwiązanie problemu składowania odpadów gabarytowych zalegających w różnych częściach miasta. Szczególnie mieszkańcy bloków potrzebują szybko pozbyć się gabarytów, bez czekania na termin ich odbioru. Temu właśnie służyć mają wiaty, w których odpady będą przechowywane do czasu ich odbioru przez ZGM Sp. z o.o.

Obecnie trwają formalności związane z przygotowaniem inwestycji, które mogą potrwać nawet kilka miesięcy, dlatego mieszkańcy na efekty przedsięwzięcia będą musieli jeszcze poczekać.
 
Przypominamy również jak prawidłowo postępować z odpadami wielkogabarytowymi:

  • Skorzystaj z kwartalnego odbioru
  • Samodzielnie dostarcz do PSZOK w godzinach jego otwarcia
  • Zamów odbiór z transportem w ZGM Sp. z o.o.
     

Harmonogram oraz godziny otwarcia PSZOK: Harmonogram zbiórki odpadów - Urząd Miejski w Złocieńcu

Dbajmy wspólnie o porządek i estetykę naszej gminy. To niewielki wysiłek, a duża różnica dla wszystkich mieszkańców.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności