Urząd Miejski w Złocieńcu

Akcja "Żonkile" - Łączy nas pamięć

W dniu 20.04.2026 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Worowie udali się do Urzędu Gminy w Złocieńcu, gdzie przypięli pracownikom urzędu żółte Żonkile – symbol pamięci o 83. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Gest ten był wyrazem szacunku oraz upamiętnienia bohaterów tamtych wydarzeń.

Uczniowie w ten sposób włączyli się w ogólnopolską akcję społeczną, której celem jest pielęgnowanie pamięci historycznej. Spotkanie było również okazją do rozmowy o znaczeniu wolności, odwagi i solidarności.

#ŁączyNasPamięć

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności