I Gminny Konkurs Ortograficzny - sukces uczniów SP3 w Złocieńcu
17 kwietnia 2026 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego wzięli udział w I Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Wydarzenie zgromadziło młodych pasjonatów języka polskiego, którzy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami sprawdzającymi znajomość zasad ortografii i interpunkcji.
Uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem przygotowania, starannością oraz dużym zaangażowaniem.
Szczególne powody do dumy ma Szkoła Podstawowa nr 3, której reprezentantki osiągnęły znakomite wyniki:
- I miejsce - Lena Głogowska (kategoria klas IV-V)
- I miejsce - Julia Tkaczuk (kategoria klas VI-VII)
- Wyróżnienie - Kinga Łukijańska (kategoria klas VIII)
Sukcesy uczennic potwierdzają wysoki poziom nauczania oraz rozwijanie kompetencji językowych wśród młodzieży.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatkom życzymy dalszych sukcesów i kolejnych osiągnięć!

