64. Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie - Dzień Rewalski | Europejskie Dni Dziedzictwa
Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie oraz Gmina Rewal zapraszają na „Dzień Rewalski” w ramach 64. Henrykowskich Spotkań Kulturalnych w Siemczynie oraz Europejskich Dni Dziedzictwa.
14 września 2024 r. ( sobota ) godz. 17:00 w Sali Kamiennej zespołu pałacowo-folwarcznego w Siemczynie.
- Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie to cykliczna impreza organizowana przez właścicieli pałacu w Siemczynie, poświęcona promocji i upowszechnianiu szeroko pojętej historii, sztuki i kultury.
- Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej ustanowiona w 1991, w Polsce obecna od 1993. Tegoroczne hasło EDD – Szlaki. Sieci. Połączenia. - to bezpośrednie odwołanie do projektu Szlaków Kulturowych Rady Europy, który został zainicjowany w 1987 r. przez Radę Europy. Inicjatywa promuje przede wszystkim współpracę kulturalną w powiązaniu z rozwojem turystyki.
WSTĘP WOLNY!
W programie:
17:00 – Powitanie gości oraz słowo na temat kolejnej edycji wydarzenia – Zdzisław i Bogdan Andziakowie
17:15 – Wykład wraz z prezentacją multimedialną pt. : „Szlaki. Sieci. Połączenia. Krajobraz kulturowy Gminy Rewal” – Paweł Pawłowski
Paweł Pawłowski - kustosz, historyk, muzealnik, menadżer i animator kultury, pilot - przewodnik turystyczny. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego (Wydział Historii), Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu – Wydział Sztuk Pięknych, (Muzealnictwo). Członek Stowarzyszenia Muzealników Polskich oraz Międzynarodowej Rady Muzeów ICOM Polska, Członek Rady Muzeum przy Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie, Rady Muzeum przy Muzeum Wojska w Białymstoku, Rady Muzeum przy Muzeum Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Pniewie oraz Rady Parku Historycznego Blizna.
18:00 – Koncert Chóru Amber Singers z Rewala z okazji 30-lecia działalności
Chór Amber Singers powstał w Rewalu i istnieje nieprzerwanie od 30 lat. Rozpoczynał jako chór kościelny pod dyrekcją Jana Kondarewicza organisty w kościele parafialnym w Rewalu. Początkowo jego członkami byli mieszkańcy Rewala, wykonujący głównie utwory sakralne, nieco później Amber Singers funkcjonował jako dwunastoosobowy, czterogłosowy chór kameralny. Obecnie zespół zrzesza 25 śpiewaków z całej gminy Rewal, Gryfic i Kamienia Pomorskiego. Od początku istnienia chór był wielokrotnie nagradzany w przeglądach muzyki chóralnej organizowanych przez Polski Związek Orkiestr i Chórów oddział w Szczecinie oraz festiwalach.
ZAPRASZAMY!