67. Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie
Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie wraz z Pałacem Siemczyno mają zaszczyt zaprosić Państwa na pierwsze w tym roku Henrykowskie Spotkania Kulturalne w Siemczynie, które już po raz 67 odbędą się w zespole pałacowo-folwarcznym w Siemczynie.
18 stycznia 2025 r.
Godzina: 16:00
Miejsce: Zespół pałacowo-folwarczny w Siemczynie
Henrykowskie Spotkania Kulturalne to cykliczna impreza organizowana przez HSS, poświęcona promocji i upowszechnianiu szeroko pojętej historii, sztuki i kultury.
16:00 INAUGURACJA WYDARZENIA
Zdzisław i Bogdan Andziakowie
16:15 POMNIKI HISTORII - IDEA I LUDZIE
Prelekcja Marii Witek - kierownik Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie oraz Waldemara Witka - kierownika Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Szczecinie
17:00 KONCERT NOWOROCZNY "KARNAWAŁOWY ROMANS"
Ona, On i... butelka szampana
Przed Wami noworoczne wydanie opery, operetki, pieśni neapolitańskiej i dwudziestolecia międzywojennego w programie „Karnawałowy romans”!
Mezzosopranistka Joanna Słowińska i Wasz „Maestro” Jakub Gawrysiak w niepoważnie poważnym repertuarze i poważnie niepoważnej narracji romantycznej (by nie powiedzieć: przelotnej) spotkają się z Wami w Nowym Roku 2025
Joanna Słowińska - mezzosopran
Wokalistka, pedagog, trener wokalny. Prowadzi aktywną działalność edukacyjną, szkoleniową oraz koncertową, przede wszystkim w ramach własnego projektu „Otwarte Dźwięki”. Obszarem jej działań oraz zainteresowań jest m.in. edukacja muzyczna dzieci (od okresu niemowlęcego), dorosłych oraz seniorów, emisja głosu mówionego z autoprezentacją, śpiew estradowy oraz solowy - belcanto. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego dr hab. Barbary Mądrej-Bednarek oraz Edukacji muzycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w specjalności muzyka estradowa wokalna.
Jako artystka-śpiewaczka, Joanna Słowińska występuje w bogatym repertuarze, obejmującym zarówno recitale pieśni i muzykę kameralną, muzykę sakralną oraz arie operowe z różnych epok, muzykę dwudziestolecia międzywojennego. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. Tworzy projekty artystyczne przybliżające dzieciom muzykę artystyczną oraz bierze udział w koncertach edukacyjnych, m.in. w Filharmonii Poznańskiej i Kaliskiej.
Jakub Gawrysiak - organista, pianista, kompozytor, organizator życia muzycznego. Kształcił się w Wielkiej Brytanii i Francji. Improwizator, interpretator muzyki poważnej, twórca muzyki sakralnej i świeckiej, propagator polskiej muzyki lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Włoszech, Niemczech. W 2019 roku, z londyńskiej stacji St. Pancrass International, zagrał koncert dla japońskiej telewizji NHK. Współzałożyciel i główny pianista brytyjskiej grupy "RetroSingers" kultywującej tradycje muzyczne 20-lecia międzywojennego. Kompozytor Hejnału Miasta Jabłonowa Pomorskiego.